22 листопада в прес-центрі міської ради відбулась прес-конференція представників усіх міських служб, задіяних у даній ситуації.

З доповідей учасників вимальовується наступна картина подій.

Загалом у фестивалі взяло участь понад тисячу дітей з 19 областей України. В готелі «Ксенія» проживало 227 осіб, з них 174 дитини та 53 дорослих. Серед них мешканці Броварів, Дніпра, Шостки, Жидачева, Бурштину, Одеси та Києва.

Перший виклик швидкої допомоги до готелю «Ксенія» був зроблений вночі 21 листопада о 0:34.

Після того, як звернення у швидку почастішали, в готель терміново виїхали медики. Спершу підозрювали поширення серед дітей рото-вірусної інфекції. Але після огляду стало зрозуміло, що мова йде про гостру кишкову інфекцію. Про це під час зустрічі повідомив начальник управління охорони здоров’я Кам’янець-Подільської міської ради Юрій Пливанюк.

Однак достеменно не відомо, яка саме інфекція спричинила у дітей високу температуру, блювання та пронос, оскільки результати санітарно-епідеміологічного дослідження будуть готові за декілька днів.

До кінця дня кількість постраждалих, які мали відповідну симптоматику, сягнула понад 50 осіб. Більшість відмовились від госпіталізації. До лікарні було направлено 12 осіб, з них 9 дітей та троє дорослих. Але станом на 10:41 22 листопада в лікарні не залишилось жодної із госпіталізованих осіб.

Проте це не означає, що проблему вдалось вирішити. У дітей заздалегідь були придбані квитки на потяг, на решту чекали автобуси. Батьки та супроводжуючі груп відмовлялись залишатись в Кам’янці-Подільському та забирали дітей у важкому стані за місцем проживання. Для  медиків вони залишали розписки, у яких брали відповідальність за стан дітей на себе. Двоє лікарів з Кам’янцяПодільського супроводжували дітей до Києва.

До готелю «Ксенія» виїхали представники Держпродспоживспілки. В ході перевірки готелю «Ксенія» було виявлено ряд порушень санітарних норм, була відсутня необхідна документація на ряд продуктів, крім того, не у всіх працівників готелю медичні книжки були в належному стані.

В готелі були взяті зразки продуктів, питної води та зливів для проведення санітарно-епідеміологічної експертизи, яка допоможе з’ясувати причину масового отруєння людей. Крім того, в приміщенні готелю була проведена дезінфекція з метою швидкої локалізації спалаху захворювання.

«Про надзвичайну ситуацію мова не йде», – заявив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Юрій Крилов. Хоча зізнався, що за 18 років своєї роботи не пам’ятає подібного випадку.

Відмітимо, що на прес-конференції були відсутні представники готелю «Ксенія». За словами головного лікаря міської дитячої поліклініки Тетяни Очеретянко, адміністрація готелю не надала необхідної підтримки медикам. Також в готелі були відсутні списки дітей на поселення, що лише затягувало роботу медичного персоналу.

Міський голова міста Бровари Ігор Сапожко написав у Facebook:

«27 дітей та 15 дорослих, включаючи керівника колективу Наталю Лисохмару, жили та харчувалися у місцевому готелі «Ксенія». Надвечір 21 листопада у дітей з’явилися перші ознаки гострого отруєння, двоє за погодженням з батьками залишилися у місцевій лікарні, де їм було надано першу медичну допомогу. У вівторок цих дітей батьки вже забрали додому для подальшого лікування.

На Київському ЗД вокзалі колектив зустрічали 12 бригад екстреної допомоги з усієї області, з них 5 – з Броварів. Троє дітей було доправлено до медичних закладів Києва, ще 11 доставлено до інфекційного відділення Броварської дитячої лікарні, у декількох батьків також проявилися симптоми отруєння.

Станом на 9:30 8 дітей з Броварів, двоє з іншого регіону та одна мама знаходяться у Броварських інфекційних відділеннях, троє дітей у столичних лікарнях».

Голова Київської облдержадміністрації Олександр Горган:

Ще 15 дітей, що брали участь у конкурсі, але не захворіли, перебувають на карантині. Чиновник додав, що частина дітей виїхали хворими ще з Кам’янця-Подільського.

«Ці діти брали участь у конкурсі, у них був фуршет увечері у готелі «Ксенія», де вони  проживали. Наступного дня, у неділю, під час екскурсії у кількох дорослих почали спостерігатись симптоми отруєння. Двох дорослих госпіталізували у Кам’янці-Подільському і прокапали. Вони отримали лікування і поїхали до Києва. У потязі їх супроводжували фельдшер і медсестра. У потязі у більшості дітей почали спостерігатись симптоми отруєння. У них навіть температура піднімалась до 40 градусів. Три дитини регулярно втрачали свідомість. У важкому стані перебувають дівчата 17, 8 та 7 років».

«Дівчинці, якій 8 років, мама не дозволяла надати допомогу, вколоти жарознижуюче чи проти блювоти, а робила їй компреси з лимонів. Врешті цю дівчинку госпіталізували у Києв», – розповів Горган у коментрі виданню «Українська правда. Київ» .

За словами голови КОДА, під час руху потяг двічі зупиняли на маршруті, щоб надати дітям допомогу.

«Потяг два рази зупинявся, зокрема у Козятині, приїжджали медики, надавали допомогу, але від госпіталізації під час маршруту діти і батьки відмовились», – додав Олександр Горган.

Як повідомила прес-секретар Департаменту охорони здоров’я Києва Наталя Вишневська, троє дітей, які госпіталізовані у Києві, станом на 10:00 перебувають у задовільному стані.

vdalo.info

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього