Сьогодні у всьому світі люди свідомо відмовляються від покупокЩорічно в кінці листопада люди в багатьох країнах світу на добу відмовляються від будь-яких покупок, нагадуючи собі про те, що надмірне споживання – небезпечна громадська тенденція.

День відмови від покупок відзначають у першу п\’ятницю після американського Дня подяки, тобто в традиційний час початку різдвяних розпродажів в усьому світі.Сьогодні у всьому світі люди свідомо відмовляються від покупок Щорічно в кінці листопада люди в багатьох країнах світу на добу відмовляються від будь-яких покупок, нагадуючи собі про те, що надмірне споживання – небезпечна громадська тенденція.

День відмови від покупок відзначають у першу п\’ятницю після американського Дня подяки, тобто в традиційний час початку різдвяних розпродажів в усьому світі.

У цей день магазини отримують від 20 до 50 % своєї річної виручки, а в масовій тисняві в найбільших торгових центрах щороку гинуть люди. Не без сарказму цю п\’ятницю листопада називають «чорною п\’ятницею».

Ідея цього свята-акції зародилася в Америці в 1992 році. З ініціативою відмовитися від покупок виступив канадський журналіст естонського походження Калле Ласно. На його думку, причину фінансової кризи потрібно шукати не в ліквідності або нерегульованих ринках, а в культурі надлишкового та бездумного споживання.

У 2001 році акція набула всесвітнього масштабу: День відмови від покупок, крім Мексики, Канади та США пройшов ще в 55 країнах.

Протягом останнього часу до проведення подібних акцій приєдналося ще 10 держав.

Умови участі в цій акції прості – на 24 години потрібно відмовитися від будь-яких покупок. Крім того, активісти проводять акції під девізом «Заради миру на землі нічого не купуй!», щоб привернути увагу громадськості.

Залиште коментар

Також по темі

На Хмельниччину завітає президент

Вже завтра – 3 червня з робочим візитом