Сьогодні в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи
Щорічно 7 липня в Україні відзначається професійне свято – День працівника природно-заповідної справи.Сьогодні в Україні відзначають День працівника природно-заповідної справи
Щорічно 7 липня в Україні відзначається професійне свято – День працівника природно-заповідної справи. Для відзначення нелегкої та сумлінної праці працівників природно-заповідної справи Президентом України підписано Указ № 629/2009 „Про День працівника природно-заповідної справи”.
Збереження генофонду живої природи, унікальних природних екосистем, ландшафтів і є складовою системи забезпечення конституційного права людини на безпечне довкілля.
На Хмельниччині знаходиться значна кількість унікальних природних комплексів: Товтри, долини річки Дністер та Південний Буг, грабово-дубові, дубові та букові ліси, лучно-степові та лучні угруповання лісостепової зони, соснові та дубово-соснові ліси евтрофних та мезотрофних боліт лісової зони. Всі вони потребують охорони та збереження на національному та регіональному рівні. Основу природно-заповідного фонду області становлять об\’єкти різних категорій: національні природні парки, заказники, пам\’ятки природи, заповідні урочища зі збереженням природних угруповань та ландшафтів, парки-пам\’ятки садово-паркового мистецтва, дендрологічні парки, зоологічні парки та ботанічні сади.
В Хмельницькій області створено два водно-болотних угідь міжнародного значення «Пониззя річки Смотрич» та «Бакотська затока». Заповідними перлинами області безперечно можна назвати геологічну пам\’ятку природи загальнодержавного значення «Печера Атлантида», заповідне урочище загальнодержавного значення «Совий яр», ботанічний заказник загальнодержавного значення «Чотири кавалери», «Товтра Самовита», ботанічний заказник загальнодержавного значення «Русалчині поляни».
За вимогами європейської спільноти Україна зобов\’язалася збільшити площу заповідності території та створити оптимальні умови для охорони рідкісних видів, угруповань та ландшафтів нашої держави. Пріоритетними категоріями у створенні та розширенні площі природно-заповідного фонду є національні природні парки. Ці вимоги закріплені Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року та чітко регламентують збільшення площі заповідності у Хмельницькій області до 21%.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього