Сьогодні відбулась розширена нарада – семінар з питань дотримання природоохоронного законодавства суб’єктами господарюванняСьогодні під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Галищука відбулась розширена нарада – семінар з питань дотримання природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання. Участь у зібранні взяли керівники профільних структурних підрозділів галузі АПК, заступники голів райдержадміністрацій, керівники фермерських господарств, представники прокуратури та науковці.Сьогодні під керівництвом заступника голови обласної державної адміністрації Володимира Галищука відбулась розширена нарада – семінар з питань дотримання природоохоронного законодавства суб’єктами господарювання. Участь у зібранні взяли керівники профільних структурних підрозділів галузі АПК, заступники голів райдержадміністрацій, керівники фермерських господарств, представники прокуратури та науковці.

Засідання розпочалось із характеристики у галузі тваринництва в області, яку озвучив заступник директора Департаменту АПР ОДА Вадим Конончук. Насамперед він зазначив, що по всіх категоріях господарств утримується близько 282 тис. голів ВРХ, 340 тис. голів свиней і більше 11 млн. голів птиці. Темп росту валової продукції тваринництва за минулий рік в усіх категоріях господарств склав 112%. Зокрема, в питаннях збільшення поголів’я великої рогатої худоби найкраще спрацювали в господарствах Віньковецького, Дунаєвецького та Хмельницького району, де чисельність збільшено від 3% до 12%. Що стосується поголів’я свиней, то зростання чисельності спостерігається майже в усіх районах області. «Виробництво молока в сільськогосподарських підприємствах збільшено на 4% і становить 129 тис. тонн. Найбільше його виробляється в Теофіпольському районі, понад 22 тис. тонн, у Волочиському – понад 12 тис. тонн та у Білогірському – понад 10 тис. тонн.», – зазначив Вадим Петрович.

Поряд з тим, було також наголошено і на тому, що основними завданнями державної програми активізації економіки на 2013 рік в Хмельницькій області було передбачено ввести в експлуатацію 8 тваринницьких об’єктів, на сьогодні запрацювало вже 10. А тому, в питанні охорони навколишнього природного середовища від забруднення, відходами тваринного походження та профілактики різного роду інфекційних хвороб, потрібно приділяти особливу увагу. Екологічні вимоги настільки істотні і принципово важливі, що не дотримуючись їх, не можна говорити про економічну ефективність аграрного виробництва. Для сільського господарства, це має особливо важливе значення, оскільки дана галузь суспільного виробництва тісно пов’язана з об’єктами природи. «Тому меліорація, хімізація та інші напрями розвитку сільського господарства можуть примножити силу землі, підвищити її продуктивність, якщо проводити її з урахуванням екологічних вимог», – на завершення додав Вадим Конончук.

Що стосується характеристики дозвільних документів на право проводити господарську діяльність сільськогосподарського напрямку, то про це детально розповів представник державної екологічної інспекції в області. Особливу увагу присутніх було звернуто на отримання дозволу на утворення та розміщення відходів. Згідно статті 32 Закону України Про відходи зазначено, що з метою обмеження та запобігання негативному впливу відходів на навколишнє середовище та здоров’я людини забороняється, зокрема, вести будь – яку господарську діяльність пов’язану з утворенням відходів, без одержання від уповноважених органів виконавчої влади у сфері поводження з відходами лімітів на обсяги утворення та розміщення відходів. Ліміт на утворення відходів розраховується на підставі нормативів утворення для кожного виду відходів за класами їх небезпеки і має дорівнювати сумарному обсягу відходів, розміщених на своїй території та переданих іншому власнику. Дане питання викликало жваве обговорення в залі засідань, оскільки є моменти, які потребують більш детального роз’яснення. Тому, головуючий на нараді заступник голови обласної державної адміністрації Володимир Галищук доручив державній екологічній інспекції, на чолі з начальником Віталієм Гуменюком, організувати виїзди в райони компетентних працівників, які б зуміли провести дану роз’яснювальну роботу. Поряд з тим, Володимир Іванович закликав надавати підтримку фермерам на районному рівні, і по мірі можливості сприяти вирішенню їх виробничих проблем.

Г.Сапожнік

За матеріалами: Хмельницької обласної державної адміністрації

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього