Спеціалісти Нетішинського МЦЗ разом із педагогами загальноосвітніх шкіл міста та Нетішинського професійного ліцею провели "Дні професійної орієнтації" для учнів випускних класівУ сучасному світі найрізноманітніших професій, коли вимоги до працівників швидко змінюються і багатьом з них багато разів доводиться вирішувати питання підвищення своєї професійної компетенції або переходу до нової сфери діяльності, профорієнтація виступає необхідною зв’язуючою ланкою між людиною, системою професійної підготовки і роботодавцем.У сучасному світі найрізноманітніших професій, коли вимоги до працівників швидко змінюються і багатьом з них багато разів доводиться вирішувати питання підвищення своєї професійної компетенції або переходу до нової сфери діяльності, профорієнтація виступає необхідною зв’язуючою ланкою між людиною, системою професійної підготовки і роботодавцем.

Саме для покращення обізнаності випускників загальноосвітніх навчальних закладів міста про світ професій, значення правильного вибору професії для особистості та суспільства протягом січня-лютого 2014 року спеціалістами Нетішинського міського центру зайнятості разом із педагогами загальноосвітніх шкіл міста та Нетішинського професійного ліцею було проведено «Дні професійної орієнтації» для учнів випускних класів.

Один із таких заходів нещодавно фахівці Нетішинського МЦЗ провели у Нетішинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 під гаслом: «Старт у професійне життя». В рамках заходу, з метою формування відповідального ставлення до планування професійної кар\’єри, спеціалісти центру зайнятості провели низку уроків та семінарів для учнів 9-11 класів, ознайомивши їх із потребами ринку праці, послугами, які надає служба зайнятості, актуальними професіями на ринку праці та основними правилами їх вибору.

Не обійшли увагою і батьків учнів та викладачів школи. Для них окремо було проведено семінари, під час яких розглядалися питання формування свідомого підходу дитини до професійного вибору та фактори, що впливають на даний процес. Також фахівці центру зайнятості поінформували учасників про стан ринку праці міста, послуги служби зайнятості для молоді, основні правила щодо вибору професії та навчальних закладів, вимоги роботодавців до працівників, надали психологічні поради батькам тощо.

День профорієнтації у школі було побудовано таким чином, що спеціалісти центру зайнятості могли активно використовувати профорієнтаційний термінал, який є сучасною формою та інструментом здійснення професійної орієнтації школярів і передбачає: ознайомлення школярів із змістом професій, їх вимогами до працівника, шляхами опанування професії та умовами професійного навчання, станом і перспективами ринку праці, основами трудового законодавства, законодавства про зайнятість, послугами державної служби зайнятості тощо.

«Головний висновок, який учні зробили сьогодні для себе – це те, що обрана професія повинна давати широкі можливості для професійного розвитку людини», – так зазначив один з випускників школи по завершенню Днів профорієнтації.

На думку директора Нетішинської школи №4 Людмили Добровольської, такі заходи допомагають учнівській молоді свідомо обирати майбутню професію, щоб життя після навчання не стало періодом безробіття.

За матеріалами: Нетішинського МЦЗ

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього