Сплата роздрібного акцизу поповнила бюджет Хмельниччини на більш ніж 150 мільйонів гривень
За перше півріччя цього року до місцевих бюджетів Хмельницької області найшло 153 мільйони гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.Сплата роздрібного акцизу поповнила бюджет Хмельниччини на більш ніж 150 мільйонів гривень
За перше півріччя цього року до місцевих бюджетів Хмельницької області найшло 153 мільйони гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Виконання доведеного індикативного показника забезпечено на рівні 115 відсотків, що в гривневому еквіваленті означає понад 20 мільйонів гривень, які додатково надійшли до скарбниць територіальних громад.

У структурі надходжень роздрібного акцизу 23 відсотки припадає на надходження від реалізації алкогольних напоїв , 17 відсотків – від тютюнових виробів і 60 відсотків від продажу нафтопродуктів. Загалом за бюджетоформуючою ознакою акцизний податок з роздрібного продажу займає чільне місце у податкових надходженнях до місцевого бюджету Хмельниччини поряд із податком на доходи фізичних осіб, податком на майно та єдиним податком.

На думку провідних фахівців фіскальної служби краю, у забезпеченні системної сплати акцизних платежів до скарбниць територіальних громад важливу роль відіграє активна позиція їх керівників та представників громадськості. а також його прозоре та якісне адміністрування.

«Місцеві громади уже звикли до того, що отримують у своє розпорядження значні кошти від роздрібної реалізації підакцизних товарів. Важливо, що стан надходжень роздрібного акцизного податку напряму залежить від позиції органів місцевої влади щодо легалізації бізнесу. Сприятиме цьому і впровадження електронної акцизної марки. Ця фіскальна новація дозволить забезпечити контроль та облік виробництва й обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також виключить можливість реалізації цих товарів без сплати акцизного податку», – наголосив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього