За перше півріччя цього року до місцевих бюджетів Хмельницької області найшло 153 мільйони гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів.
За перше півріччя цього року до місцевих бюджетів Хмельницької області найшло 153 мільйони гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Виконання доведеного індикативного показника забезпечено на рівні 115 відсотків, що в гривневому еквіваленті означає понад 20 мільйонів гривень, які додатково надійшли до скарбниць територіальних громад.
У структурі надходжень роздрібного акцизу 23 відсотки припадає на надходження від реалізації алкогольних напоїв , 17 відсотків – від тютюнових виробів і 60 відсотків від продажу нафтопродуктів. Загалом за бюджетоформуючою ознакою акцизний податок з роздрібного продажу займає чільне місце у податкових надходженнях до місцевого бюджету Хмельниччини поряд із податком на доходи фізичних осіб, податком на майно та єдиним податком.
На думку провідних фахівців фіскальної служби краю, у забезпеченні системної сплати акцизних платежів до скарбниць територіальних громад важливу роль відіграє активна позиція їх керівників та представників громадськості. а також його прозоре та якісне адміністрування.
«Місцеві громади уже звикли до того, що отримують у своє розпорядження значні кошти від роздрібної реалізації підакцизних товарів. Важливо, що стан надходжень роздрібного акцизного податку напряму залежить від позиції органів місцевої влади щодо легалізації бізнесу. Сприятиме цьому і впровадження електронної акцизної марки. Ця фіскальна новація дозволить забезпечити контроль та облік виробництва й обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а також виключить можливість реалізації цих товарів без сплати акцизного податку», – наголосив керівник Головного управління ДФС у Хмельницькій області Анатолій Марценюк.