Спостерігачі міжнародної місії визнали вибори у місті Хмельницький гідними
Сьогодні спостерігачімісії ENEMO Джавахидзе Меріам (Грузія) і Петросян Ашот (Вірменія) зустрілися із виконувачем обов’язків міського голови Костянтином Чернилевським і обговорили результати місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня.Спостерігачі міжнародної місії визнали вибори у місті Хмельницький гідними
Сьогодні спостерігачімісії ENEMO Джавахидзе Меріам (Грузія) і Петросян Ашот (Вірменія) зустрілися із виконувачем обов’язків міського голови Костянтином Чернилевським і обговорили результати місцевих виборів, які відбулися 25 жовтня.

У першу чергу представники міжнародної місії привітали очільника міста із виходом у другий тур мерських перегонів.

На запитання спостерігачів, чи очікуваним для нього став саме такий результат виборів міського голови Костянтин Чернилевський відповів, що не сумнівався у своєму виході до другого туру виборів.

Під час невимушеного спілкування спостерігачів зокрема цікавило питання, як особисто Костянтин Іванович оцінює місцеві вибори у місті Хмельницькому, чи у повній мірі відповідали вони вимогам чинного виборчого законодавства, чи не вважає він за доцільне щось змінити у процедурі виборів.

«На мою думку, таких порушень, які б вплинули на хід виборів, у нашому місті не було. Однак, з огляду на значну кількість кандидатів, дрібні порушення, які не мали масового характеру, мали місце», – зауважив виконуючий обов’язки міського голови.

Серед законодавчих недоліків цих виборів Костянтин Іванович відзначив відсутність інформаційних листів про кандидатів, що ускладнило громадянам вибір та могло незначно вплинути на результат виборів.

«Також, на мою думку, у бюлетені необхідна графа «Не підтримую жодного з кандидатів, чи жодну з партій».

Коротко Костянтин Чернилевський окреслив своє бачення внутрішньополітичної ситуації у Хмельницькому. Він зокрема проінформував, що в місті найбільш потужні політичні структури – партія БПП «Солідарність» і партія «Батьківщина», розпочали свою передвиборчу кампанію з проблем у середині партійних осередків. Ці проблеми стали відомі хмельничанам, що відштовхнуло виборців від крупних політичних сил. Тому, не знайшовши позначки «Не підтримую нікого», хмельничани ставили галочку навпроти більш радикальної партії.

Свою роботу на посаді міського голови, у випадку перемоги в другому турі виборів, Костянтин Чернилевський планує розпочати з формування робочих органів виконавчої влади – виконавчого комітету, заступників, секретаря міської ради.

На запитання чи будуть у цьому зв’язку радикальні зміни, Костянтин Іванович відповів, що зміни, звісно будуть, але не радикальні, а природні.

Стосовно побудови передвиборчої агітації перед другим туром Костянтин Іванович розповів, що стратегія кардинально не буде змінюватися.

А щодо можливості підтримки політичних партій, які за підсумками виборів увійшли до міської ради Костянтин Чернилевський зазначив: «Я кандидат самостійний і не варто зараз зв’язувати себе з політичними партіями, які не мають домінуючої підтримки населення. Мені головне, щоби прийшов виборець, який голосував за інших кандидатів. І ми над цим попрацюємо, адже під час першого туру мій електорат поділився на п’ять частин».

Щодо можливості телевізійних дебатів зі своїм опонентом, то Костянтин Чернилевський висловив готовність взяти у них участь, хоча це і не передбачається у виборчому законодавстві.

Міжнародні спостерігачі звернули увагу на те, що поки що передвиборча кампанія між претендентами на посаду міського голови проводиться гідно і делікатно.

«Нам дуже пощастило у тому сенсі, що ми попали у таке місто, у таку область, де дуже спокійно, нормально, гідно пройшла виборча кампанія. І окрім того, це прекрасно бути мером такого гарного, доброго, світлого міста», – наголосили спостерігачімісії ENEMO і побажали Костянтину Чернилевському перемоги у чесній боротьбі за посаду міського голови Хмельницького.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього