Спрощенці Хмельниччини спрямували до місцевих бюджетів понад 190 мільйонів гривень
З початку 2015 року платники податків Хмельницької облас ті, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 190 мільйонів гривень єдиного податку.Спрощенці Хмельниччини спрямували до місцевих бюджетів понад 190 мільйонів гривень
З початку 2015 року платники податків Хмельницької облас ті, які застосовують спрощену систему оподаткування, сплатили до бюджету понад 190 мільйонів гривень єдиного податку, повідомляють на сайті Державної фіскальної служби. На цей час торік сплачена спрощенцями нашого краю сума єдиного податку становила 126 мільйон гривень.
Примітно, що із загальної суми єдиного податку, сплаченого до місцевих бюджетів за вісім місяців цього року понад 116 мільйонів гривень – це внесок громадян – підприємців. Решта припадає на юридичні особи.
Як зазначають фахівці регіонального представництва фіскальної служби, станом на 1 вересня поточного року спрощену систему оподаткування обрали майже 40 тисяч суб’єктів підприємництва області.
Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року набрали чинності зміни щодо спрощеної системи оподаткування. Збільшено поріг граничного доходу для перебування в певній групі, знижено ставки єдиного податку. Окрім того, замість чотирьох груп платників єдиного податку-фізичних осіб залишилось три – платники єдиного податку третьої та п\’ятої груп, які перебували на обліку в контролюючих органах до1 січня 2015 року, вважаються платниками єдиного податку третьої групи. Щодо юридичних осіб, то вони можуть обрати 3 групу, і сплачувати 2 або 4 відсотків з виручки (залежно від того це платник ПДВ чи ні).
Також до платників єдиного податку 4 групи включено платників фіксованого сільськогосподарського податку. Їх внесок до скарбниць територіальних громад Хмельниччини складає майже 42 мільйона гривень.
Довідома:
Затверджено нові форми декларацій для «спрощенців». Наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року № 578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку» затверджено нові форми декларацій для платників єдиного податку:
– форму податкової декларації платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця;
– форму податкової декларації платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи);
– форму податкової декларації платника єдиного податку четвертої групи.
У нових деклараціях враховані зміни, пов’язані з реформуванням спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності з 01 січня 2015 року.
Крім того, наказом Міністерства фінансів України від 19.06.2015 року № 579 затверджено форму книги обліку доходів (для платників єдиного податку першої, другої та третьої груп, які не є платниками податку на додану вартість), форму книги обліку доходів і витрат (для платників єдиного податку третьої групи, які є платниками податку на додану вартість) та порядки їх ведення.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього