Сучасний стан і головні проблеми річки Південний Буг
Південний Буг належить до однієї з чотирьох головних річок України, але суттєво відрізняється від інших тим, що це єдина велика річка, басейн якої повністю розміщений в межах держави. Починається Південний Буг на Хмельниччині біля с. Холодець Волочиського району, має довжину 806 км, і несе свої води до Чорного моря перетинаючи Хмельницьку, Вінницьку, Кіровоградську, Одеську, Миколаївську області. На своєму шляху приймає понад 6,5 тис. приток різного порядку, збираючи воду з території 63700 кв. кілометрів. В басейні налічується понад 8 тис. ставків та водосховищ, розташовано сотні населених пунктів в яких проживає біля 4,1 млн. чол. у тому числі 2,7 млн. чол. – міського населення. На берегах річки розташовані обласні центри Хмельницький, Вінниця, Миколаїв.Сучасний стан і головні проблеми річки Південний Буг
Південний Буг належить до однієї з чотирьох головних річок України, але суттєво відрізняється від інших тим, що це єдина велика річка, басейн якої повністю розміщений в межах держави. Починається Південний Буг на Хмельниччині біля с. Холодець Волочиського району, має довжину 806 км, і несе свої води до Чорного моря перетинаючи Хмельницьку, Вінницьку, Кіровоградську, Одеську, Миколаївську області. На своєму шляху приймає понад 6,5 тис. приток різного порядку, збираючи воду з території 63700 кв. кілометрів. В басейні налічується понад 8 тис. ставків та водосховищ, розташовано сотні населених пунктів в яких проживає біля 4,1 млн. чол. у тому числі 2,7 млн. чол. – міського населення. На берегах річки розташовані обласні центри Хмельницький, Вінниця, Миколаїв.

У третю суботу травня щорічно відзначається День Південного Бугу, а у цьому році – 16 травня. Рішення про встановлення цього Дня прийнято на засіданні Басейнової ради Південного Бугу у квітні 2009 року. Головною метою басейнової ради є впровадження ефективного механізму розробки і виконання заходів управління водними ресурсами в річковому басейні з метою забезпечення водою усіх водокористувачів, поліпшення її якості та екологічного оздоровлення водних об’єктів.

14 травня в актовому залі Департаменту екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації відбулось засідання круглого столу на тему «Сучасний стан і проблемні питання використання водних ресурсів та стан водоохоронних зон і прибережних захисних смуг в басейні річки Південний Буг».

У зібранні взяли участь фахівці Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, Хмельницького обласного управління водних ресурсів, Державної екологічної інспекції, управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Хмельницької міської ради та викладачі кафедри екології Хмельницького національного університету.

Було обговорено ряд питань про Південний Буг від прадавніх часів до сьогодення, значення річки Південний Буг у житті Хмельниччини, про її стан та обговорено проблемні питання, зокрема ситуація, яка сталася наприкінці минулого року: забруднення річки, гибель риби. Адже води Південного Бугу та водних об’єктів в його басейні забруднюються насамперед за рахунок скиду забруднюючих речовин підприємствами промисловості та комунальними стоками. Поряд з цим, було акцентовано увагу на те, що перспективи поліпшення стану навколишнього середовища залежать не настільки від намірів здійснювати природоохоронні заходи, скільки від реальних можливостей ліквідації наслідків уже нанесених екологічних збитків.

Кожен із нас повинен дбайливо ставитись до природи, раціонально використовувати водні ресурси нашого краю. Закликаємо усіх не байдужих до нашого довкілля, прийняти активну участь у заходах з прибирання річки Південний Буг і надалі берегти природу!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього