Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство не реорганізовуватимуть. Таке рішення прийняв Окружний адміністративний суд Хмельницької області, задовольнивши позов кількох громадських організацій інвалідів до Міністерства соціальної політики України
Суд скасував указ Міністерства про реорганізацію протезного підприємства у ХмельницькомуСуд скасував указ Міністерства про реорганізацію протезного підприємства у Хмельницькому
Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство не реорганізовуватимуть. Таке рішення прийняв Окружний адміністративний суд Хмельницької області, задовольнивши позов кількох громадських організацій інвалідів до Міністерства соціальної політики України.
Нагадаємо, за Наказом № 608 Мінсоцполітики, в рамках реорганізації Хмельницьке ДЕПОП мало бути приєднано до Вінницького казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства, що обурило інвалідів і працівників закладу.

«Цей наказ не має жодних економічних підстав. Нам не надали навіть документації з розрахунками, які б підтверджували потрібність реорганізації заводу. Ми не розуміємо для чого потрібне перетворення його у філію, адже це госпрозрахункове підприємство, яке не фінансується з державного бюджету. Тобто його реорганізація не призведе до економії державних коштів», — наголошує директор Хмельницького ДЕПОП Ігор Ліщук.

Від реорганізації найбільше постраждали б інваліди, адже вони не мали б можливості так швидко і якісно отримувати допомогу. За словами заступника директора підприємства Оксани Борисової, завод надає послуги всьому західному регіону країни.

«Справа не лише у втраті робочих місць працівниками, а в тому, що без медичного забезпечення могли залишитися люди з особливими потребами. Якщо вже реорганізовувати підприємство, то навпаки – розширювати, адже у час війни до нас за допомогою звертається ще більше людей», — каже Оксана Борисова.

Лідія Бурдаш працює у цьому закладі вже 30 років. Ідею приєднання до іншого підприємства вважає абсурдною.

«На підприємстві більше сотні працівників. Це унікальні спеціалісти, по допомогу до яких звертаються люди з особливими потребами. Добре, що здоровий глузд переміг», — впевнена Лідія Бурдаш.

Суд скасував указ Міністерства про реорганізацію протезного підприємства у Хмельницькому

«Мабуть, вперше працівники соціальної сфери звертаються до свого «рідного» міністерства через його несправедливі дії. Добре, що ми об’єднались і виграли. А на протезний завод чекає не реорганізація, а скоріш за все розширення і закупка нового обладнання. Там працюють прекрасні спеціалісти, які і надалі обслуговуватимуть інвалідів у області і за її межами», — переконаний голова Хмельницької обласної організації профспілки працівників соціальної сфери України Олександр Цюзік.

Позивачі рішенням Феміди втішені, попри те, що суд задовольнив лише одну частину позивної вимоги: про скасування Наказу № 608. А от дії Міністерства соціальної політики суд не визнав протиправними, як того вимагали громадські організації.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього