Судові засідання відтепер можуть відбуватися в режимі відеоконференціїОдну залу господарського суду Хмельницької області обладнано системою відеозв’язку.Одну залу господарського суду Хмельницької області обладнано системою відеозв’язку.

Така практика стала можлива із доповненням Господарсько-процесуального кодексу України статтею 74-1 „Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції”. Вона дозволить сторонам у справах заощадити кошти на відрядження та прибуття представників в засідання суду з віддалених населених пунктів. Окрім того, представники сторін матимуть можливість взяти участь у засіданнях суду у різних судах чи містах в один день. Останнє позитивно вплине на строки розгляду справ. Вони не будуть відкладатися через неможливість сторін з об’єктивних причин з’явитися у суд.

Відеоконференція забезпечить зустріч та спілкування кількох осіб, які перебувають в різних місцях, і використовує телекомунікаційні аудіо- та відеозасоби. Це може виглядати просто як розмова між двома людьми або як спілкування між цілими аудіторіями. Крім того, аудіо- та візуальна передача засідання може бути використана для обміну документами і відображенню їх на великому екрані.

Згідно з процесуальною нормою участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції може відбуватись як за ініціативою суду, так і за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу.

У разі бажання учасника судового процесу взяти участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, відповідне клопотання необхідно подати до господарського суду області не пізніше, ніж за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. При цьому, у клопотанні в обов’язковому порядку зазначити суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.

Отримане клопотання буде розглянуто судом не пізніш як за п’ять днів до дня проведення вказаного судового засідання. У разі задоволення клопотання суд винесе ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, яка містиме: найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції; найменування (для юридичних осіб) або ім’я, прізвище, по батькові (для фізичних осіб) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та її процесуальний статус; дату і час проведення судового засідання.

Копію ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції буде негайно надіслано до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

У судовому засіданні в режимі відеоконференції господарський суд області буде забезпечує учасникам судового процесу належну якість зображення та звуку, можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді. Хід і результати процесуальних дій буде зафіксовано за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису як додаток до протоколу судового засідання буде приєднано до матеріалів справи.

За матеріалами: медіа-корпорації “Є”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього