Сварог зібрав врожай яблук у півтора рази більше, ніж минулоріч
Корпорація «Сварог Вест Груп» завершила збір фруктів.Сварог зібрав врожай яблук у півтора рази більше, ніж минулоріч
Корпорація «Сварог Вест Груп» завершила збір фруктів. За словами радника голови правління з питань садівництва Сергія Гавришева, незважаючи на аномальну спеку та відсутність опадів в Чернівецькій області, результати врожаю 2015 року перевершили показники 2014 року. Валовий збір яблук склав 16 600 тонн, що більше ніж на 56,6% перевищило результат минулого року (10 600 тонн).
– Показники цьогорічної врожайності є високими завдяки використанню сучасних садових технологій, правильної закладки кілька років тому садових масивів та якісного здійснення усіх елементів догляду. На валовий збір позитивно вплинуло те, що сади виходять на максимальні врожайності після посадки. Завдяки заздалегідь встановленим системам краплинного зрошення вдалось мінімізувати вплив літньої посухи на сварожі сади. Зібраний врожай будемо реалізовувати як на території Україні, так і за кордон. Зокрема, яблука плануємо експортувати до Казахстану, – коментує Сергій Гавришев, радник голови правління з питань садівництва корпорації «Сварог Вест Груп».
У видовій структурі садів 80% площ займає плодоносна яблуня та 4% – молода. Це яблука сортів Джонаголд, Айдаред, Голден Делішес, Гала, Ренет Симиренка, Глостер, Гренні Сміт. Ще 14% садів у корпорації відведено під груші. Їх валовий збір цьогоріч склав понад 500 тонн. Це груші сортів Ноябрська (в Європі більше відома як «Ксенія») та Яблунівська. Невелику частку площ садів корпорації виділено під кісточкові: абрикос, черешню, сливу та аличу. Окрім того, кілька років тому корпорація запустила пілотний проект з вирощування малини, під яку відвели 5 га. Валовий збір цієї ягоди склав 15 тонн. Вирощування слив та малини має на меті забезпечення зайнятістю та додатковим заробітком у літній період працівників, які восени збирають яблука.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього