27-го жовтня переводять годинники на годину назадУ місті є достатньо старих світлофорів, які витрачають багато електроенергії. Комунальники поетапно замінюють старі прилади, із старим дизайном і поганою видимістю кольору на сонці, на нові.– Найближчим часом плануємо встановити декілька світлофорних об’єктів із світильниками над пішохідним переходом, – каже начальник відділу організації безпеки дорожнього руху управління житлово-комунального господарства Олександр Ковальчук. – Наприклад, по проспекті Миру неподалік поліклініки №2 та на Ружичній, на перехресті вулиць Кам’янецька – Смотрицька. Там досить небезпечний пішохідний перехід. У проект також входить встановлення пішохідної огорожі, дорожніх знаків та дорожньої розмітки. Реалізація такого проекту коштуватиме більше 300 тисяч гривень.
У місті працює 90 світлофорів, з яких 86 – знаходиться на балансі у комунальному підприємстві по будівництву, роботі та експлуатації доріг та 4 – збудовані іншими організаціями, два знаходяться біля «Оазису», ще два – на проспекті Миру, в районі «Хмельницькгазу».
У нашому місті досить рано почали встановлювати світлофори. Більшість світових приладів – старі, найстаріші, які збереглися й до сьогодні, були побудовані у 70-х роках минулого століття. Лише деякі з них нещодавно почали замінювати на так звані світлодіодні світлофори.
– Взагалі апаратура розрахована на вісім років, це її гарантійний термін, – розповідає Олександр Ковальчук. – Але, як показала практика, вони служать набагато довше. Раз на місяць відбуваються планові перевірки, коли потрібно – ремонти.

Світлодіодні лампочки споживають електроенергії втричі менше. Однак, замінити всі світлофори у місті – задоволення не з дешевих, бо вони досить дорогі і з кожним роком дорожчають.

– Минулого року побудували світлофор Соборна – Проскурівська біля «Дитячого світу», він обійшовся у 100 тисяч гривень, – каже начальник відділу. – Може хтось подумає, що це дорого, але лише один контрейлер, який керує роботою світлофора, коштує 26 тисяч гривень. І це самий дешевий.

На 2013 рік з міського бюджету передбачено 884 тисячі гривень на встановлення нових світлофорів. Вже укладені угоди з підприємствами, які будуть їх встановлювати. На утримання всіх світлофорів у місті передбачено 560 тисяч гривень на рік. У цю суму входить заміна лінз, фарбування, зарплатня працівників, які їх ремонтують, тощо. Щомісяця усі світлофори споживають електроенергію на 30 тисяч гривень.

Часто неконтрольована ситуація на проїжджій частині спричинена поламкою світлофора – вимкненням електроенергії чи хуліганством громадян.

– Влітку на перехресті вулиць Зарічанська-Рибалко вирвали секцію зеленого світла пішохідного світлофора, – каже головний спеціаліст відділу організації безпеки дорожнього руху управління житлово-комунального господарства Віктор Коверзюк. – Буває, що і стріляють у лінзи чи іншим способом псують. Також у дорожньо-транспортних пригодах авто збиває стійку світлофора. А ремонт коштує понад 10 тисяч гривень.

Термін експлуатації, відключення електроенергії та погодні умови також можуть вивести з ладу апарат. В управлінні кажуть, мовляв, зима показала, що вони стійкі до холоду.

– Світлофори споживають електроенергію, яка підключена до загальної мережі електропостачання, – каже Олександр Ковальчук. – Будь-яке проведення робіт може призвести його відключення. У таких випадках ми попереджаємо працівників Державтоінспекції, які мають виставити регулювальників.

Якщо не працює світлофор, дзвоніть 102, або 1580 – аварійна служба міськвиконкому.

Джерело:Vsim.ua

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього