Відбулася зустріч керівництва Національного банку України з представниками місії Світового банку щодо другої позики на політику розвитку фінансового сектору, яка перебуватиме в Україні до 19 вересня 2014 року

Світовий банк готовий продовжити надання ресурсів для підтримки фінансового сектору УкраїниСвітовий банк готовий продовжити надання ресурсів для підтримки фінансового сектору України

Відбулася зустріч керівництва Національного банку України з представниками місії Світового банку щодо другої позики на політику розвитку фінансового сектору, яка перебуватиме в Україні до 19 вересня 2014 року.

Місія Світового банку розпочала підготовчу роботу щодо обговорення заходів другої позики на політику розвитку фінансового сектору (далі – ППРФС2), надання якої заплановано на І квартал наступного року.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева висловила представникам місії Світового банку подяку за співпрацю щодо розвитку вітчизняного фінансового сектору, зокрема в рамках отримання першої позики, та наголосила на важливості реалізації усіх запланованих заходів у рамках проекту ППРФС2.

Під час зустрічі вона проінформувала представників місії Світового банку про першочергові заходи регулятора щодо стабілізації банківської системи та необхідність проведення структурних реформ у цей складний для України час.

Сторони також обговорили попередні результати діагностичного обстеження та програми капіталізації і плани реструктуризації 15 найбільших за розміром активів банків України, а також перебіг діагностичного обстеження наступних 20 найбільших банків.

Також йшлося про можливості зміцнення операційної, фінансової і регуляторної спроможності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (далі – Фонд) та необхідні обсяги фінансування Фонду з державного бюджету в 2015 році.

Керівник місії Світового банку Рінку Чандра висловив сподівання, що під час роботи місії відбудуться конструктивні та плідні зустрічі з представниками українського центрального банку. Він зазначив, що представники місії мають намір детально обговорити потенційні заходи ППРФС2, у тому числі спрямовані на поліпшення системи кредитної інформації та нормативно-правової бази для зменшення частки негативно класифікованих кредитів. Також важливим є обговорення планування в банках України заходів на випадок виникнення непередбачених обставин та необхідності детальнішого визначення поняття системно важливого банку.

Нагадаємо, що 8 серпня 2014 року Світовий банк за програмою ППРФС1, уже виділив Україні кредит обсягом 500 млн. дол. США на фінансове оздоровлення банківської системи та її стійкості до внутрішніх і зовнішніх ризиків.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього