Святині з Афону розпочали подорож Шепетівською єпархією
26 січня о 17:00 до Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Шепетівка прибула ікона «Святого Сімейства: праведні Іоаким і Анна та Немовля Марія», яку привезли в Україну ченці Святої гори Афон.Святині з Афону розпочали подорож Шепетівською єпархією
26 січня о 17:00 до Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Шепетівка прибула ікона «Святого Сімейства: праведні Іоаким і Анна та Немовля Марія», яку привезли в Україну ченці Святої гори Афон. Крім цього, разом з іконою був привезений ковчег із часточкою пояса Богородиці, часточки мощів святителів: Іоанна Златоустого, Косьми, Нектарія Егейського та преп. Алексія, людини Божої.
Ікона та інші святині прибули з Афону – головного оплоту світового православ’я. Їх супроводжували схимонах Гавриїл та інок Златоуст – насельники Афонського скита Праведної Анни.

Святині з Афону прибувають у нашу країну, як і в інші православні країни, не так часто, більшість з них взагалі не покидають Святої гори. Крім того, доступ на Афон жінкам заборонений, тим більше слід скористатися такою рідкісною можливістю приклонитися до святині.
Святині з Афону розпочали подорож Шепетівською єпархією Святині з Афону розпочали подорож Шепетівською єпархією

Сюжет ікони надзвичайно рідкісний. Праведну Анну, матір Марії, дуже шанують у нашій єпархії, Їй присвячений жіночий монастир у м. Славута. Богомольці очікували святиню у Шепетівці із радістю та хвилюванням, вишикувалися на подвір’ї храму у дві шеренги, утворивши живий коридор. Біля воріт собору святині зустрічав Високопреосвященніший архієпископ Шепетівський і Славутський Пантелеімон у супроводі духовенства собору, міста та району.

Ікону, пишно прикрашену живими квітами під спів вірян внесли у храм, після чого розпочався молебень. Деякі піснеспіви виконують не лише священики і соборний хор, а й усі присутні. Це створює неповторну атмосферу єдиної родини. У храмі багато людей, приблизно стільки ж, як на великі свята. Багато молоді, дитячих візочків, дітей молодшого шкільного віку, інвалідів.
Святині з Афону розпочали подорож Шепетівською єпархією Святині з Афону розпочали подорож Шепетівською єпархією

Бажаючі мали змогу подати записки про своїх близьких на Святу гору Афон. В першу чергу згадуючи тих, хто зараз виконує військовий обов’язок у зоні АТО.

Після молебню настоятель собору прот. Михаїл коротко нагадав історію Святої гори Афон, називав усі привезені святині і закликав підходити до них з благоговінням, із вірою і просити про мир у нашій державі.

Слава Тобі, Боже наш, за духовну радість зустрічі із святинями зі Святої гори Афон, за можливість звернути до них свої молитви.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього