«Сяйво дитинства» втретє об’єднало у Хмельницькому молодь зі всієї України
У залі телерадіокомпанії «Поділля-центр» обласного центру відбувся Всеукраїнський фестиваль.«Сяйво дитинства» втретє об’єднало у Хмельницькому молодь зі всієї України
У залі телерадіокомпанії «Поділля-центр» обласного центру відбувся Всеукраїнський фестиваль. У заході взяли участь більше сотні юних митців з вадами здоров’я з 12 областей України.

До прикладу, ніжна і життєрадісна 13-річна Софія Михайленко з Кіровограда до Хмельницького приїхала вперше у житті. Попри діагноз – ДЦП – дівчинка майже щодня, окрім звичайної школи, відвідує заняття з вокалу.

«Я надаю перевагу академічному співу. Моя мама колись мріяла, що я буду танцюристкою. Але я співачка, і то непогана», – зізнається дівчинка.

Мета заходу – максимальна соціалізація дітей та молоді з вадами здоров’я – кажуть організатори.
Вокал, танці, гра на музичних інструментах, вишивка нитками і бісером, а також різні стилі живопису – кожен з цих людей з особливими потребами знайшов своє особливе захоплення.

Анатолій Бойко з Володимира-Волинського майстер національного рівня. На разі він опанував 17 різних народних промислів. Після складного поранення у Нагорному Карабасі майже 30 років тому чоловік дістав інвалідність, проте руки не опустив. Тепер Анатолія називають українським Фаберже, бо він розробив унікальну методику – вишивка металом на яєчній шкарлупі. Тепер має свою майстерню та навчає там, зокрема, і дітей з особливими потребами.

«Наприклад, інваліди-візочники з ДЦП, у котрих діючі руки, можуть освоїти цю техніку обробітки. Головне тут терпіння і відчуття матеріалу», – розповідає народний умілець.

Фестиваль «Сяйво дитинства» у Хмельницькому відбувається вже втретє. Головне, кажуть учасники, аби держава не забувала про людей з особливими потребами. Бо без її підтримки залишатися на плаву складно.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього