Італієць навчав кам'янчан бути самураями
У вихідні на базі ДЮСШ №2 Кам’янець-Подільський приймав семінар з древнього виду бойового мистецтва дайто рю айкі дзю-дзюцу.Італієць навчав кам'янчан бути самураями
У вихідні на базі ДЮСШ №2 Кам’янець-Подільський приймав семінар з древнього виду бойового мистецтва дайто рю айкі дзю-дзюцу. Проводив майстер-класи сенсей Роберто Гранаті (Італія), повідомляє Хронікер.

Півсотні учасників з Кам’янця, Києва та Львова різних вікових категорій упродовж двох днів, 28 і 29 листопада, спостерігали за тим, як італійський майстер, володар четвертого дану з дайто рю айкі дзю-дзюцу легко долає суперника за допомогою одного руху, кладе на підлогу, на перший погляд, без докладання особливих зусиль. Але і в тому – вся суть цього бойового мистецтва: навчитися перемагати найсильнішого ворога.

Поки учасники семінару між собою відточували техніку на практиці, Роберто Гранаті погодився приділити нам кілька хвилин. «Дайто рю – один із найдавніших стилів бойових мистецтв Японії, заснований у середині XIX ст. кланом Такадо. Порівняно з такими розповсюдженими у самій Японії та Європі бойовими мистецтвами, як карате, дзюдо, айкідо, дайто рю айкі дзю-дзюцу – абсолютно не популярний, хоч він і стояв на початку витоків всіх цих стилів.
Італієць навчав кам'янчан бути самураями
– У чому особливість дайто рю? – запитуємо сенсея.
– Стиль дайто рю, який застосовувався у військових діях, має великий арсенал бойових прийомів: від больового контролю кінцівок, удушення, утримання до техніки, коли потрібно пожертвувати власними положенням, щоби досягти перемоги. У дайто рю використовується чимало різних видів зброї – сучасної та древньої. Наприклад, танто – короткий меч або ніж з односторонньою заточкою, носіння якого сьогодні в Яонії заборонене.

– Під час одного із майстер-класів Ви зауважили, що завдяки цьому виду бойового мистецтва можна подолати цілу армію.
– Загалом, це – принцип самураїв. У своїй праці «Книга п’яти кілець» XVII ст. Міямото Мусасі зауважив: для самурая неважливо, проти кого він бореться – однієї людини чи цілої армії. Основне в дайто рю та інших видах бойових мистецтв: якщо ви оволоділи одним прийомом – значить для вас не має значення кількість противників і яку зброю вони використовують. Неважливо також, яка у вас конституція тіла.
Неправильно вважати, що самураї ціле життя готувалися до того, щоби виступити в бою. Самурай міг знати всього чотири техніки, зате досконало.

– Скільки потрібно років вивчати дайто рю, щоби стати великим майстром?
– Не вистачить цілого життя, щоб осягнути цей стиль. Можна стати кращим в усіх рівнях, оволодіти всіма данами, але головне – це зрозуміти суть.

– А як Вас прийняли у Кам’янці-Подільському?
– Я у вашому місті – вперше. Мені подобається, що тут – приємна атмосфера. В особистому плані люди відкриті, гостинні до іноземців. Їм подобається те, що я викладаю, і вони готові сприймати це.

За словами тренера-інструктора Романа Будовицького, це – вже четвертий семінар такого рівня, який проводиться у Кам’янці. Раніше до нас приїжджали англійські та канадські тренери, котрі проводили семінари з айкідо. Останній вид бойового мистецтва у нашому місті розвиває «Школа айкідо». У ній навчається майже 50 осіб.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього