Тепер хмельничани мають змогу вільно ділитися книгами
У Хмельницькому встановили «безпечні полиці», на яких розмістили кілька десятків книг для вільного доступуТепер хмельничани мають змогу вільно ділитися книгами
Література у вільному доступі. Відомий у всьому світі проект буккросинг або ж книгооберт з’явився тепер в місті Хмельницькому. За його правилами людина, прочитавши книгу, залишає її у «безпечній шафі» для того, щоб хтось інший міг цю книгу прочитати. Стеження за «подорожжю» книги здійснюється через спеціальні сторінки в мережі.

Ідею буккроссингу запропонував спеціаліст з інтернет-технологій Рон Хорнбекер ще у травні 2002 року. Він залишив 20 книг з пояснювальними написами в холі свого готелю. Через півроку на його сайті було зареєстровано біля 300 активних користувачів. З кожним роком шанувальників буккросингу більшає. В 2014 році кількість зареєстрованих книг на міжнародному сайті перевищила 13-ть мільйонів. Тож і не дивно – тепер цей флешмоб з книгообігом з’явився і нашому місті.
Аби долучитись до всесвітнього громадського руху з визволення книг, перш за все необхідно зареєструватись на Українському або ж на міжнародному сайті – буккросинг. Роздрукувати та наклеїти спеціальні наліпки на книгу, яку хочете звільнити. Вписати її реєстраційний номер, аби потім спостерігати за її мандрівками. І найважливіше – відпустити книгу.
Як вже раніше повідомляла Подільська.info: спеціально для звільнених книг у місті Хмельницькому в парку імені Івана Франка встановили «вуличну шафу» у якій вони зберігатимуться.
Наразі на «безпечних полицях» вже зареєстровано більше 70-ти книг різного жанру, від класики до сучасної літератури. Є книги і на іноземній мові. Зібрати таку кількість книг організаторам буккросингу допомогли і працівники міських бібліотек.
Що б процес книгообігу був безперервним її учасники не мають права брати у «заручники» книги, а звільняти їх одразу після того, як прочитали.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення