Тепер на Хмельниччині водії платитимуть обґрунтовану ціну за навчання
У 2014-2015 роках Відділення проводило поглиблене дослідження ринку надання послуг з підготовки в автошколах водіїв категорій А, А1, В, В1, С, С1, D, D1, ВЕ, С1Е, СЕ, D1Е, DЕ, що дає право на складання державного іспиту в ДАІ для отримання посвідчення водія відповідної категорії.Тепер на Хмельниччині водії платитимуть обґрунтовану ціну за навчання
У 2014-2015 роках Хмельницьке обласне територіальне відділення антимонопольного комітету проводило поглиблене дослідження ринку надання послуг з підготовки в автошколах водіїв категорій А, А1, В, В1, С, С1, D, D1, ВЕ, С1Е, СЕ, D1Е, DЕ, що дає право на складання державного іспиту в ДАІ для отримання посвідчення водія відповідної категорії.
Ринок підготовки в автошколах водіїв є регіональним та у переважній більшості районів Хмельницької області монополізованим, оскільки у районних центрах лише один навчальний заклад Товариства сприяння обороні України надає такі послуги.
Натомість у місті Хмельницькому ринок надання послуг з підготовки водіїв є конкурентним, тому споживачі можуть обрати між кількома навчальними закладами того, який запропонує вигідніші умови за прийнятну ціну.
Підготовка водіїв транспортних засобів в Україні здійснюється відповідно до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів, згідно із якою встановлено загальний обсяг навчальних годин, зокрема теоретичних занять. Однак відділення встановило, що деякі навчальні заклади перевищують обсяг таких годин, що призводить до збільшення плати за відповідні послуги.
Так, Летичівський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України, під час підготовки водіїв транспортних засобів категорій В та D застосовував завищену кількість навчальних годин теоретичних занять. Для підготовки водіїв транспортних засобів категорії «В» застосовувалось 198 годин теоретичних занять замість максимально можливих 120 годин, та категорії «D» – 250 годин замість 72 годин. На вимогу Відділення Летичівський районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України припинив порушення, внаслідок чого вартість послуг з підготовки водіїв транспортних засобів категорії В зменшилася на 230 грн. (з 2 530 грн. до 2 300 грн.), вартість послуг з підготовки водіїв транспортних засобів категорії D зменшилася на 1 200 грн. (з 3 000 грн. до 1 800 грн.).
На економічно обґрунтованому рівні встановили вартість послуг Новоушицький районний спортивно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України та професійно-технічний навчальний заклад Ярмолинецького районного спортивно-технічного клубу товариства сприяння обороні України.
Загалом за результатами проведеного дослідження Відділення виявило 5 випадків вчинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього