Розмови про добудову двох енергоблоків на ХАЕС ідуть роками. У 2015 уряд Яценюка казав, що вони запрацюють у 2018

Поки у Європі активно розвивають альтернативну енергетику, а український уряд платить найбільший серед країн Східної Европи “зелений тариф” (дотацію виробникам енергії з відновлювальних джерел) Хмельницька атомна електростанція планує введення в експлуатацію третього енергоблоку в 2025 році. Його будівництво задумали так давно, що ефективність зеленої енергетики була настільки низькою, що про її промислове використання не йшлося. Нові енергоблоки дозволять збільшити експорт енергії до Європи

Читайте:  Уряд збирається будувати сховище ядерних відходів на Хмельниччині

Про добудову енергоблоку заявив генеральний директор ХАЕС Микола Панащенко на зустрічі з представниками компанії Deloitte & Touche (міжнародна компанія, що надає  аудиторські та консалтингові послуги).

Читайте:  На Дністрі планують збудувати шість ГЕС. Науковці б’ють на сполох

“У цінах станом на 5 травня 2007 року вартість добудови енергоблоків №3 і №4 оцінюється в суму 72,437 млрд гривень, а введення в експлуатацію енергоблоку №3 планується в 2025 році. На сьогоднішній день техніко-економічне обґрунтування відкориговано з використанням реакторної установки чеської компанії Skoda JS і вже пройшло всі експертизи, і може бути затверджено в установленому порядку”, – заявив Панащенко.

За його словами, фінансування реакторної установки буде відбуватися за рахунок кредитів від чеських банків.

Нагадаємо, національне антикорупційне бюро продовжить досудове розслідування за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства НАЕК “Енергоатом” обладнання у чеської компанії “Škoda JS”, відоме як “справа Мартиненка”. Як відомо, Національне антикорупційне бюро веде розслідування за фактом отримання хабарів на суму 30 мільйонів франків при закупівлі НАЕК “Енергоатом” обладнання у чеського акціонерного товариства “Skoda JS”.  Підприємство Skoda, що  повинно брати участь в добудові Хмельницької ядерної електростанції. вже 10 років належить російському холдингу ОМЗ, який в свою чергу контролюється російським державним “Газпромбанком”. У травні 2017 року український уряд заявив, що анулювала домовленості з РФ з добудови ХАЕС і шукає нових партнерів.

Раніше: Росія планує побудувати в Нетішині завод з виробництва ядерного палива

Нагадаємо, Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені в 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей у західних областях України.

Добудова треього та четвертого енергоблоків на Хмельницькій АЕС  необхідно для нарощування експорту електроенергії з України в країни Євросоюзу . “Пропонуємо проект енергомоста “Україна-ЄС”: оновлення лінії 750 кВт Хмільник-Жешув, відновлення експорту і добудова 3-го та 4-го блоків” – заявив міністр топлива та енергетики Ігор Носалик

Залиште коментар

Також по темі

Верховна Рада заборонила використання пластикових пакетів з 2022 року

Водночас зазначається, що обмеження не поширюватиметься на біорозкладні