Творчий звіт аматорів мистецтва БілогірщиниПочинаючи з листопада 2013 року в Білогірському районі тривав фестиваль народної творчості, присвячений 200-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. За цей час до уваги жителів краю свої таланти продемонстрували мистецькі колективи майже усіх сільських рад. Днями кращих із них знову зібрав фестиваль «Свою Україну любіть».Починаючи з листопада 2013 року в Білогірському районі тривав фестиваль народної творчості, присвячений 200-ій річниці від дня народження Т.Г. Шевченка. За цей час до уваги жителів краю свої таланти продемонстрували мистецькі колективи майже усіх сільських рад. Днями кращих із них знову зібрав фестиваль «Свою Україну любіть».

Вже у фойє Білогірського районного будинку культури панувала атмосфера справжнього українського духу На огляд гостей свята експозиції своїх робіт розгорнули майстри декоративно-прикладного мистецтва Білогірщини. Мабуть кожен, хто оглядав ці роботи, відзначав високий рівень майстерності наших митців та їх самобутність. Тут і вишиті портрети Тараса Шевченка, і книжково – ілюстрована виставка, і виставка малюнків.
Оглянувши її, всі охочі зібралися у концертній залі, де на них чекало чудове свято української пісні й танцю та гарного настрою.

Багатим цей день був і на поважних гостей, серед яких – заступник начальника управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації Марина Алєксєєва, Анатолій Белєванцев – директор Хмельницького науково–методичного центру культури і мистецтв та інші працівники культури області, добре відомі в мистецькому середовищі.

Творчий звіт аматорів мистецтва Білогірщини

В знак вшанування Великого Кобзаря відбулось урочисте покладання квітів до пам’ятника Т.Г. Шевченку.

Учасників дійства привітав голова адміністрації Валерій Курсов, який відзначив важливість проведення такого заходу напередодні визначних пам’ятних дат та наголосив, що наш фестиваль є свідченням того, що Білогірщина не стала осторонь всенародного руху, а саме так назвав систему заходів щодо відзначення ювілею Тараса Шевченка Президент України Віктор Янукович. Ювілей Шевченка зібрав та об’єднав творчі колективи нашого краю. Це грандіозне свято, наповнене яскравим розмаїттям театрального, хореографічного, вокального, декоративно-прикладного та ораторського мистецтв. Кожного разу фестиваль дарував нові таланти та незабутні враження. Його програма була надзвичайно насичена: тут і книжково – ілюстративні вистаки, і виставки декоративно–прикладного та ужиткового мистецтва (у тому числі персональні) народних умільців. Він висловив переконання, що Великий Кобзар об’єднає народ України, а нинішній захід буде таким же змістовним та величним, як творчість Великого Кобзаря. Свої найкращі побажання учасникам фестивалю висловила заступник голови районної ради Віра Васильчук.

Привітання продовжились яскравою концертною програмою у виконанні мистецьких колективів Білогірщини, яка розпочалась з виступу зведеного хору працівників культури. У їх виконання яскраво прозвучала пісня на слова Т. Шевченка «Реве та стогне Дніпр Широкий». Свої творчі вокальні номери на сцені будинку культури продемонстрували Юрій Пацалюк, Назар Міщук, Юрій Гаврилюк. Щиро аплодував зал тріо у складі Олени Зубок, Наталії Кульби та Раїси Якимчук.

Гарні враження та емоції учасникам свята подарували народний аматорський ансамбль «Мелодія», вокально–інструментальний та народний аматорський камерний ансамблі школи мистецтв. Вразили глядачів художнє читання Юлії Бойко та виступ народного аматорського театру мініатюр районного будинку культури. Сподобалися виступи художніх колективів сільських клубів.

Ну й звичайно ж веселого настрою присутнім додавали запальні танці в майстерному виконанні колективів будинку творчості школярів та школи мистецтв.

Захоплюючим був і виступ народного аматорського гурту «Забава», зразкового фольклорного ансамблю «Добрий настрій» та народного аматорського колективу «Народні музики». Усім сподобався і вокальний фінал творчої програми, до якого долучились всі учасники звітного концерту.

І, як завжди, тепер слово за компетентним журі. За підсумками творчого звіту досвідчені фахівці визначать переможців, які візьмуть участь у заключному концерті.

Ю.Наконечним

За матеріалами: Білогірської РДА

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього