У 2014 ДФС виявила на Хмельниччині сотні найманих осіб без офіційного працевлаштування
Протягом минулого року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельниччини виявлено 1796 найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угодУ 2014 ДФС виявила на Хмельниччині сотні найманих осіб без офіційного працевлаштування
Протягом минулого року фахівцями Державної фіскальної служби Хмельниччини виявлено 1796 найманих осіб, праця яких використовувалася роботодавцями без укладання трудових угод. За результатами перевірки порушники сплатили до бюджету майже 1,7 мільйона гривень. податку на доходи фізичних осіб та 333 тисячі гривень єдиного соціального внеску.
До державної реєстрації залучено 693 громадянина, які здійснювали підприємницьку діяльність без реєстрації. Таким чином бюджет додатково отримав 240 тисяч гривень податків.
Крім того, за результатами спільних заходів фіскальної служби та органів місцевої влади понад 2200 суб‘єктів господарювання, юридичних та фізичних осіб, які виплачували зарплату своїм робітникам менше мінімальної, підвищили рівень оплати праці. Внаслідок цього до бюджету надійшло понад 3,3 мільйона гривень податку на доходи фізичних осіб.
У зв’язку з вищесказаним варто нагадати, що з початку 2015 року покарання для роботодавців за порушення оплати праці стали значно суворішими. Зокрема, за використання найманої праці без трудового договору, виплату заробітної плати «у конверті», оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий день, та виплату зарплати без нарахування та сплати ЄСВ на роботодавця нараховуватиметься штраф у розмірі 30-ти мінімальних зарплат (на даний час – 36 540 грн.) за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення. Водночас, щоб зменшити навантаження на фонд оплати праці, передбачається поетапне зниження ставок ЄСВ.
Також Законом України від 28 грудня 2014 року № 71-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)” збільшено з 17 до 20 відсотків розмір ставки податку для доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами понад 10 мінімальних зарплат (у розрахунку на місяць). Для доходів до 10 мінімальних заробітних плат (на сьогодні – це 12180 грн.) застосовується діючий розмір ставки 15 відсотків.

Залиште коментар

Також по темі

Шахраї, назвавшись податківцями, вимагали у бізнесменів гроші

За інформацією відділу з питань запобігання та виявлення