У 2015 році військовий збір слід сплачувати з розширеної бази оподаткування
Об’єктом оподаткування військовим збором з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.У 2015 році військовий збір слід сплачувати з розширеної бази оподаткування
Об’єктом оподаткування військовим збором з 1 січня 2015 року є доходи, визначені ст. 163 ПКУ, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід платника податку.
Таким чином, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід визначатиметься по аналогії з доходами, які обкладаються податком на доходи фізичних осіб. Тобто при визначенні оподатковуваного військовим збором  доходу потрібно керуватися пп. 164.1 і 164.2 та ст. 165 ПКУ. При цьому застосування негрошового коефіцієнта під час оподаткування військовим збором не передбачено.
Оскільки об\’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 Податкового кодексу України  (п.п. 1.2 п. 161 підрозділу 10  розділу ХХ Кодексу), то податкові агенти повинні подбати, щоб військовий збір був перерахований не лише із доходів з заробітної плати, надбавок, премій, які виплачувались згідно з трудовим договором, або цивільно-правовими угодами, а з інших доходів фізичних осіб.
Зокрема, до таких доходів належать виплачені суми за користування земельними паями. Отож, у Головному управлінні ДФС у Хмельницькій області особливо наголошують, що орендарі сільськогосподарських угідь повинні обов’язково нарахувати і сплатити до держбюджету суму військового збору з доходів, виплачених за користування паями громадян.
Військовий збір також сплачується з доходів від оренди рухомого і нерухомого майна, доходів, що виникають при відчуженні корпоративних прав та цінних паперів, доходів від подарунків, спадщини, призів та виграшів та інші доходів, які передбачені статтею 14.1.54 Податкового кодексу України. До речі, саме ці доходи підлягають декларуванню до 1 травня 2015 року.
Крім того, до доходів, що оподатковуються військовим збором, належать доходи від процентів, дивідендів, отримані роялті та  інвестиційні прибутки.
Нагадаємо, що платниками військового збору є фізичні особи – резиденти та нерезиденти які отримують доходи з джерела їх походження в Україні та  податкові агенти.
Ставка збору, як і раніше, становить 1,5 відсотка від об\’єкта оподаткування.
У зв’язку з актуальністю питань стосовно нарахування та сплати військового збору Державною фіскальною службою України готується проект узагальнюючої податкової консультації щодо оподаткування доходів фізичних осіб військовим збором.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього