У Білогірському районному центрі зайнятості відбувся семінар для учнів 9 класу Білогірського НВК І-ІІІ ст.У Білогірському районному центрі зайнятості відбувся семінар для учнів 9 класу Білогірського НВК І-ІІІ ст. на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».У Білогірському районному центрі зайнятості відбувся семінар для учнів 9 класу Білогірського НВК І-ІІІ ст. на тему: «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці».

Семінар провела начальник відділу надання соціальних послуг РЦЗ О.Яремишина. Під час семінару учні ознайомилися із ризиками, з якими може зустрітися людина, від’їжджаючи за кордон з метою працевлаштування. О.Яремишина роз’яснила школярам, що необачні кроки, які громадяни здійснюють в пошуках кращого, заможного життя, можуть стати оманливими, адже міграційні процеси супроводжуються й таким негативним явищем, як торгівля людьми, а також низкою соціальних проблем, зокрема, руйнування родинних відносин, зростання рівня злочинності, соціальне сирітство тощо. До того ж українці працюють за кордоном переважно нелегально, а значить – незахищені від сваволі роботодавців. Мігранти практично не мають можливостей для кар\’єрного зросту, перебувають в умовах, які не відповідають принципам гідної праці. Часто їх робочий день ненормований. Наші люди не можуть отримувати кваліфіковану медичну допомогу через відсутність страхування тощо. Тож необхідно бути обачливими та застережливими у прийнятті рішення щодо працевлаштування за кордоном.

Також були розглянуті питання щодо експлуатації дитячої праці, її основних форм, наслідків та шляхів подолання нелегальної дитячої праці. Особливу увагу було приділено проблемам праці дітей в Україні, поширенню її незаконних форм, адже саме експлуатація, яка відбувається з примусу старших, заважає навчанню, шкодить здоров’ю та психіці дітей.

Учні активно обговорювали та ділилися своїм досвідом, розповідаючи про своїх батьків, які шукали кращої долі на чужині. Після жвавого діалогу учасники дійшли висновку: щоб зберегти сім’ї, щоб діти жили в повноцінних родинах, потрібно спробувати будувати кар’єру в Україні. Адже, живучи на рідній землі, ми вільні у своєму виборі, соціально захищені і можемо приносити користь нашій державі. А відтак – зберегти та розвивати трудовий потенціал України!

За матеріалами: Хмельницького обласного центру зайнятості

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього