У День Конституції в Хмельницькому відкрили оновлений герб міста
Його історія починається з 1796 року.У День Конституції в Хмельницькому відкрили оновлений герб міста
Його історія починається з 1796 року. Саме в кінці XVIІІ століття Хмельницький, а на той час Проскурів, отримав свій офіційний герб.

«Це був французький щит, розділений навпіл, – розповідає вільний художник Володимир Карвасарний. – У верхній його частини був зображений золотий орел, у нижній – три золоті стріли, які, власне, і були символом міста Проскурова. У такому вигляді герб існував до 1845 року, потім отримав обрамлення у вигляді колосся».

Тривалий час міста залишалися без гербів. Нова сторінка історії Хмельницького державного символу датується 1971 роком. А у 1990-му було затверджено положення про герб і прапор міста Хмельницького.

«Він отримав новий щит – слов’янського зразку, – розповідає про зовнішні зміни герба Володимир Карвасарний, – мав заокруглену форму. Його тризубчата корона означала, що цей герб є не дворянським, а міським».

До цього року, на фасаді Хмельницької міської ради був зображений застарілий варіант герба. У 220-ту річницю (саме стільки йому виповнюється у 2016-му) державному символу міста вирішили надати сучасного вигляду. Оновлений герб більший за попередній, його висота сягає півтора метри. Важить він шістдесят кілограмів. А ще в нього з’явилася родзинка – італійська мозаїка. На оновлення міського герба майстрам знадобився місяць. Вони впевнені: він прослужить не один десяток років.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього