У День Соборності України в Хмельницькому вшанували патріотів
Саме 22-го січня 1919 року Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.У День Соборності України в Хмельницькому вшанували патріотів
Саме 22 січня 1919 року Директорія Української Народної Республіки проголосила Злуку всіх українських земель в єдину Українську державу.
Віковічна мрія – возз’єднати пошматоване тіло могутньої колись України-Русі ніколи не покидала волелюбних умів і сердець українського народу, що в різний час був поділений і уярмлений іноземцями. Із загарбаних Російською та Австро-Угорською імперіями земель України, утворилися самостійні, незалежні, суверенні держави – Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка.
Тому, аби відзначити 97 річницю цієї події, у місті вшанували найвідданіших борців за незалежність, повідомляє сайт Хмельницької міської ради.
«Саме ця подія поклала початок чіткому усвідомленню усіх українців, що вони є нацією. Вони зрозуміли, що настав час створити свою державу. Саме Акт про об’єднання двох українських держав змусив українців по обох боках Збруча усвідомити, що настав час бути єдиним народом. І хоча після цього сталося ще чимало подій, подекуди не дуже позитивних, це стало символом того, що уже в 1991 році, коли проголошувалася незалежність України, її поборники могли послатися на цей зразок» – наголосив у вітальному слові заступник міського голови Володимир Гончарук.
Пам\’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Аби вшанувати борців до меморіалу прийшли і сотні хмельничан.
Корзини та квіти до підніжжя скульптурної композиції «Віра. Надія. Любов» поклали заступники міського голови Анатолій Нестерук та Галина Мельник, міські депутати, представники обласної влади, політичних партій, громадських організацій, духовенство та громадськість міста.
Вшанували теж одного із найбільших борців за незалежність, Героя України В’ячеслава Чорновола.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього