За втручання прокуратури Хмельниччини державі було повернуто 73 га землі вартістю близько 2,5 млн. грн., які були передані у 2013 році в оренду згідно розпорядження голови Старокостянтинівської РДА  в умовах реального конфлікту інтересів.

Старокостянтинівською місцевою прокуратурою було встановлено, що колишній голова райдержадміністрації в порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції», приймаючи розпорядження про надання в оренду понад 73 га землі, діяв в інтересах близької йому особи – сина, а заходів щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів не вжив.

Наразі постановою суду посадовця визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів).

До речі, це адміністративне правопорушення тягне за собою накладення штрафу на винного від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Неоподаткований мінімум для адміністративних правопорушень у 2017 році складає 17 гривень. Тобто, колишній посадовець, який майже три роки користувався землею і встиг заробити на ній мільйони, сплатить державі усього від 3400 до 6800 гривень штрафу.

Окрім цього, оскільки рішення щодо оренди землі були  прийняті з порушенням вимог Закону України «Про запобігання корупції» та земельного законодавства, місцева прокуратура звернулась до господарського суду Хмельницької області із позовом про визнання незаконним та скасування вказаного розпорядження райдержадміністрації.

«Рішенням суду в квітні цього року позицію прокуратури було підтримано та позов задоволено. Таким чином, 73 га землі загальною вартістю близько 2,5 млн. грн. підлягають поверненню державі. », – повідомив керівник місцевої прокуратури Василь Сліпець.

За інформацією з відкритих джерел, з липня 2013 по березень 2014 року головою Старокостянтинівської РДА був Олександр Островський. Саме на одного із своїх синів-військових, як стверджують поінформовані джерела, колшній очільник оформив оренду 73 га землі у районі. Кажуть, до останнього часу саме Олександр Островський розпоряджався землею на власний розсуд.

Нагадаємо, що після звільнення з Старокостянтинівської районної адміністрації Олександр Островський живе у Хмельницькому на чималу генеральську пенсію, адже у 2010 році він звільнився з посади командувача військ берегової оборони ВМС ЗСУ у званні генерал-майора.

У 2014 році Олександр Островський балотувався до Верховної Ради України в мажоритарному окрузі №191 (центр – Старокостянтинів), а на місцевих виборах у 2015 році – до Хмельницької обласної ради від  партії Олекандра Гереги “За конкретні справи”.

 

 

 

Залиште коментар

Також по темі

У Борисполі затримано прокурора-хмельничанина Суса. Погорів на автівці, що зареєстрував на хмельницьку бабусю

Вчора правоохоронці затримали колишнього заступника начальника Департаменту з