У хмельничан буде шанс мати нове тіло
Італійський дослідник Серджіо Канаверо заявив, що пересадка голови на нове тіло може стати реальністю. Технічні перешкоди – переборні, і перша операція може бути проведена вже в 2017 році, вважає Канаверо.У хмельничан буде шанс мати нове тіло
Італійський дослідник Серджіо Канаверо заявив, що пересадка голови на нове тіло може стати реальністю. Технічні перешкоди – переборні, і перша операція може бути проведена вже в 2017 році, вважає Канаверо.

Вчений планує анонсувати проект у червні на щорічній конференції Американської академії неврологічних і ортопедичних хірургів (AANOS) в Аннаполісі, штат Меріленд. На його думку, операція може використовуватися для подовження життя людей з пошкодженими м\’язами і нервами, а крім того – для онкохворих. Основні труднощі – з\’єднання спинного мозку в єдину структуру і запобігання відторгнення трансплантатів імунною системою – вирішуються сучасними технологіями.

Пропонована пересадка голови – аж ніяк не перша у своєму роді. Уже в 1954 році радянський хірург Володимир Деміхов ставив досліди на собаках, а в 1970 році Роберт Уайт (Robert White) з Клівлендського Case Western Reserve University – на мавпах. Зараз, крім групи Канаверо, цією темою займається Сяо-Пін Жень (Xiao-Ping Ren) з Харбінкого медичного університету: китайські вчені планують провести досвід на мишах і мавпах.

Хірургічне співтовариство реагує неоднозначно, піднімаючи етичне питання і ставлячи під сумнів успішність і реалістичність технології.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього