У хмельничан формуватимуть почуття патріотизму, гідності та гордості за свою Батьківщину
22 січня українці відзначають День Соборності України. Це державне свято, що символізує єдність українських земель, відзначається щорічно, починаючи з 1999 року, відповідно до Указу Президента

У хмельничан формуватимуть почуття патріотизму, гідності та гордості за свою Батьківщину
22 січня українці відзначають День Соборності України. Це державне свято, що символізує єдність українських земель, відзначається щорічно, починаючи з 1999 року, відповідно до Указу Президента.

До цієї пам\’ятної дати у читальному залі підготовлена книжкова виставка “Соборна мати-Україна одна для всіх, як оберіг”, яка допоможе користувачам поглибити свої знання про минуле своєї Батьківщини та історію виникнення свята Соборності України, ознайомить з цікавими фактами про нашу країну. До уваги — література, яка висвітлює ідеї побудови української самостійної, соборної держави. На сторінках книг — розповідь про славетних синів українського народу, які боролися за об`єднання всіх демократичних сил українства словом і багнетом, намагаючись відродити незалежну, українську державу.
Відзначаючи День Соборності, ми повинні віддати шану політичній мудрості і патріотичним почуттям тодішніх політичних лідерів, ініціаторів і безпосередніх творців Акту Злуки: Лева Бачинського, Володимира Винниченка, Сидора Голубовича, Стефана Левицького, Андрія Макаренка, Симона Петлюри, Євгена Петрушевича, Федора Швеця та багатьох інших. Слід пам`ятати, що на їхню долю випав не тільки тріумф ухвали доленосних рішень, а й гіркота поразок та усвідомлення власної причетності до їх творення.

У заході візьмуть участь: Сергій Скоробогатий — отаман Хмельницького окремого козацького куреня ім. І. Нечая; Ігор Западенко – журналіст, краєзнавець; Руслан Рохов — заступник директора громадської організації “Ділова рада України”; хмельничани-учасники боїв в зоні АТО та учнівська молодь шкіл міста.
Під час заходу відбудеться показ документальних фільмів: “День Соборності України” та “Акт Злуки 22 січня 1919 року” і презентація книжкової виставки “Соборна мати-Україна одна для всіх, як оберіг”.

Історико-патріотичні читання “В нас єдина мета — Україна свята, нездоланна, вільна і сильна” будуть проходити в Читальному залі гуманітарного профілю Хмельницької ОУНБ ім. М. Островського о 14 год.

Залиште коментар

Також по темі

У Старокостянтинові впав військовий літак. Пілоти загинули

Сьогодні о 12.21 під час виконання навчального польоту