У Хмельницький намагалися завезти 21 т токсичних овочів та фруктівСпівробітники СБУ попередили спробу незаконного ввезення в Україну продуктів харчування із однієї з країн Південно-західної Азії, які, згідно з висновками низки державних експертиз, є шкідливими для здоров’я людини.Співробітники СБУ попередили спробу незаконного ввезення в Україну продуктів харчування із однієї з країн Південно-західної Азії, які, згідно з висновками низки державних експертиз, є шкідливими для здоров’я людини.

Як повідомили НГП у прес-групі УСБУ в області, на території митного посту “Хмельницький-центральний” правоохоронці затримали вантаж овочів та фруктів загальною вагою 21 тонна. Вказану продукцію одне з хмельницьких підприємств закупило за кордоном для подальшої реалізації в Україні.

В рамках заходів із запобігання ввезення на територію нашої держави продукції сумнівного походження, а також забезпечення санітарно-епідеміологічної безпеки населення співробітники СБУ спільно з представниками Хмельницької митниці Міндоходів, Управління Держветфітослужби, Держсанепідслужби України у Хмельницькій області, а також за участю працівників екологічної інспекції у Хмельницькій області провели спільний огляд партії овочів, що переміщувались на митну територію України. У ході огляду були виявлені грубі порушення екологічного, санітарно-епідеміологічного та митного законодавства.

Правоохоронці не допустили митного оформлення товару та ініціювали проведення низки експертиз.

Згідно з висновками експертів Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» у продуктах були перевищені у декілька разів допустимі норми вмісту міді та нітратів, що свідчило про їхню токсичність та небезпеку для здоров’я людини.

Хмельницький окружний адміністративний суд виніс рішення заборонити ввезення вказаної продукції та знищити її.

За матеріалами: “Незалежного громадського порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього