У Хмельницькому активісти виступили проти незаконного будівництва
У Хмельницькому один із житлово-будівельних кооперативів, що входить до сфери інтересів компанії «Набережний квартал», розпочав зведення багатоповерхівки на вулиці Львівське шосе, 12/1 без жодних документів.

У Хмельницькому активісти виступили проти незаконного будівництва
У Хмельницькому один із житлово-будівельних кооперативів, що входить до сфери інтересів компанії «Набережний квартал», розпочав зведення багатоповерхівки на вулиці Львівське шосе, 12/1 без жодних документів.

Ще кілька місяців тому на місці теперішнього будівництва був склад комунального підприємства «Фармація». Навесні Хмельницька обласна рада продала його фірмі голови облради Івана Гончара ­– ТОВ «Цитрон Плюс». Ще через кілька тижнів ця ж компанія перепродала ангар.

Згодом нові власники складу-ангари – співзасновники уже згаданого житлово-будівельного кооперативу, – звернулися до Хмельницької міської ради та отримали в оренду земельну ділянку на вулиці Львівське шосе, 12/1 для обслуговування придбаного ангару. Втім після цього величезні складові приміщення зникли, а на їх місці почали заливати фундамент.

Першими на сполох забили громадські активісти, які від моменту продажу майна КП «Фармація», відслідковували його подальшу долю.

«Щойно ми побачили на місці ангару будівельний майданчик, одразу звернулися із запитами до управління архітектури Хмельницької міської ради та управління Державної архітектурно-будівельної інспекції. Виявилося – у забудовників немає містобудівних умов, не зареєстровано жодних дозвільних документів», – каже активістка ГО «Хмельницький майдан» Альона Береза.

Згодом саме громадські активісти зініціювали перевірку на об’єкті будівництва інспекторами ДАБІ, на яку запросили і журналістів «Народного контролю».

На будівельному майданчику не виявилося ані відповідального, ані виконроба. Натомість невідомі особи скерували інспекторів архбудінспекції та журналістів на фірму-замовника будівництва. Мовляв, там усе можна «порішати з начальством».

Наступного дня ситуація повторилася: ні виконроба, ні документів інспекторам та журналістам «Народного контролю» не вдалося побачити.

Керівник архбудінспекції переконаний: у Хмельницькому – свіжий приклад самовільної забудови. За таке порушення, забудовники загрожує штраф у розмірі 124 тисяч гривень із вимогою упродовж десяти днів усунути порушення.

За словами в.о. начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Хмельницькій області Сергія Шостацького, уже наступного тижня інспектори проведуть повторну перевірку сумнівного об’єкту.

«Народний контроль» і надалі стежитиме за розвитком подій навколо будівництва. А також вимагатиме, аби і державні органи, і місцева влада, і забудовники дотримувалися закону.

[media=https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=SKq38Pw5T1U]

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього