У Хмельницькому будинок-напівфабрикат обійшовся людям у тисячі гривень
Мешканці багатоповерхівки, що на Львівському шосе, 33/2, бойкотують фірму-забудовника. Приватне підприємство «Цивільжитлобуд» здало в експлуатацію будинок без будь-яких комунікацій. Щоправда, гроші за них взяло чималі.У Хмельницькому будинок-напівфабрикат обійшовся людям у тисячі гривень
Мешканці багатоповерхівки, що на Львівському шосе, 33/2, бойкотують фірму-забудовника. Приватне підприємство «Цивільжитлобуд» здало в експлуатацію будинок без будь-яких комунікацій. Щоправда, гроші за них взяло чималі.
Пошук правди триває уже близько 10 років. Однак, крім обіцянок, ніяких результатів немає. Ще три роки тому люди зверталися у правоохоронні органи. Слідство тривало аж 2 тижні. Після того справу закрили, адже міліціянти не знайшли складу злочину. Та це і не дивно. Люди пояснюють, що після отримання декларації на здачу будинку, почався процес оформлення документів. Тоді власниця «Цивільжитлобуду» Тамара Онишко забирала у мешканців будинку реальні договори, рвала їх, а взамін видавала липові.
«На документах стояли дати 2006, 2007 рік. Я думаю, більшість людей, які купували квартири у 2010 році, раніше навіть і не знали про таку фірму. До того ж, в цих договорах стояли зовсім інші підписи, прізвища зовсім інших людей, а не Онишко Тамари Юріївни, яка зараз очолює «Цивільжитлобуд», – розповідає власниця квартири на Львівському шосе, 33/2 пані Коцюба.
Та це не єдине шахрайство, з яким довелося стикнутися людям. Коли зайшла мова про здачу будинку , Тамара Онишко почала вимагати додаткові кошти на підведення комунікацій та облаштування прибудинкової території. Суми сягали від 250 гривень за квадратний метр до 600. І справді, у договорі є пункт про додаткові виплати. Однак, забудовник не видавав взамін жодних документів про використання грошей. Якщо хтось платити відмовлявся, то представники фірми вдавались до шантажу.
«Особисто мені Тамара Юріївна та інші працівники в телефонних розмовах говорили: якщо ми не принесемо до певного числа гроші, то сума виросте вдвічі», – каже пані Коцюба.
Та в результаті замість повноцінних помешкань люди отримали лише коробку. Без комунікацій і з недолугим дитячим майданчиком. І незрозуміло, чи фірма-забудовник таки доведе справу до кінця, адже, підрядники відмовилися виконувати роботи, бо їм за це ніхто не платить.
«Борги всюди: світло, газ, ліфти. Не розраховуються також з підрядниками. В загальному набігає сума у 642 тисячі гривень», – розповідає Голова ОСББ «Перлина Львівського» Ірина Петрова.
Розчаровані та обдурені, люди вкотре прийшли у «Цивільжитлобуд» вимагати виконати умови договору. Коли ж кілька сотень людей разом із журналістами увірвалися на фірму, керівниця Тамара Онишко просто втекла. Пояснювати ситуацію вийшла економіст та її донька Ольга Забєліна.
«Ви отримали від нас усі документи, які дозволять вам оформити технічний паспорт на квартиру. Ви підписали акт прийому-передачі квартири про те, що ви до забудовника ніяких претензій не маєте, – заявила Ольга Забєліна. – Ми будинок ввели в експлуатацію. Залишилось вирішити питання по світлу та газифікації».
Таке замилювання очей ще більше розлютило людей. Тож, у бойовому настрої вони подалися до міськвиконкому. Мер Хмельницького Олександр Симчишин добре знайомий із «Цивільжитлобудом». Розповідає, Тамар Онишко не раз була у його кабінеті. Зі сльозами на очах обіцяла, що вирішить проблему з квартирами, навіть якщо доведеться продати власне житло. Однак, до цього часу ніяких зрушень. Не злякало жінку навіть те, що її фірму можуть просто виселити із будинку, який вона орендує, адже він перебуває у комунальній власності.
Міськвиконком дав їй три місяці на розв’язання проблеми. Місяць вже минув. Тож мер запропонував людям кілька варіантів розв’язання проблеми. А поки пообіцяв зібрати всі сторони за столом переговорів 16 лютого. Пояснив це тим, що саме цього дня закінчується термін оплати за проведення електроенергії до будинку. Якщо ж позитивних результатів не буде, перейдуть до радикальних дій – скасування ліцензії.
Чи вдасться людям все ж отримати довгоочікуване житло, за яке вже заплатили шалені гроші, покаже час.

Залиште коментар

Також по темі

У Шепетівці в ставку здохла риба. Підозрюють цукровий комбінат, який скинув у водойму відходи

У ставку, що розташований неподалік Шепетівського цукрового заводу,