У Хмельницькому екологи вже "вполювали" перших "зелених" браконьєрів
За фактом продажу підсніжників звичайних на громадянку Хмельницької області складено протокол за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.У Хмельницькому екологи вже "вполювали" перших "зелених" браконьєрів
На Хмельниччині триває природоохоронна операція «Первоцвіт». 25 лютого цього року державними інспекторами відділу природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу Держекоінспекції у Хмельницькій області проведено рейд місцями продажу ранньоквітучих видів рослин на території міста Хмельницького.
У ході операції вже виявлено перших порушників. Зокрема, за фактом продажу квіток підсніжника звичайного на громадянку Хмельницької області складено протокол за ст. 88-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який направлено до судових органів для подальшого розгляду.
Нагадаємо, що за знищення або незаконне вилучення квітів, які занесені до Червоної книги України, у законодавстві передбачено покарання. Так громадян, які незаконно будуть збирати та реалізовувати ці квіти, притягуватимуть до адмінвідповідальності, конфісковуватимуть незаконно здобуте та накладатимуть штраф, розмір якого визначатиме суд. Окрім штрафу, порушникам доведеться ще й відшкодувати збитки, завдані навколишньому середовищу за кожну рослину, йдеться у повідомленні Державної екологічної інспекції в Хмельницькій області.

Довідково: Постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2012 року № 1030 передбачена компенсація за незаконне добування, знищення або пошкодження видів рослиного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання):
підсніжник білосніжний – 62 грн. за одну рослину;
білоцвіт весняний – 62 грн за одну рослину;
шафран Гейфелів – 62 грн. за одну рослину;
цибуля ведмежа (черемша) – 62 грн. за одну рослину.

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

У Хмельницькому “чорний археолог” через сайт оголошень намагався продати пістолет часів Другої світової війни

Учора в центрі Хмельницького поліцейські затримали 29-річного чоловіка,