У Хмельницькому громадськість міста вшанувала Великого Кобзаря
Тарас Григорович Шевченко – українець, рівних якому наша земля не мала. Доля Тараса і доля України – невіддільні.У Хмельницькому громадськість міста вшанувала Великого Кобзаря
Тарас Григорович Шевченко – українець, рівних якому наша земля не мала. Доля Тараса і доля України – невіддільні.

Шевченко жив Україною, за неї страждав, для неї гартував свою волю, для її пробудження і визволення писав своє неопалиме пророче слово. Березневі шевченківські дні для кожного українця переплітаються у вінок щемної синівської любові до нашого духовного батька, людини – велета, апостола правди і свободи, котрий все життя поклав на вівтар служіння своєму народові, його захисту і возвеличенню.

З нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка відбулося урочисте покладання. Корзини з квітами до пам’ятника Великому Кобзарю поклали міський голова Олександр Симчишин, секретар міської ради Михайло Кривак, голова обласної ради Михайло Загородний, перший заступник голови обласної державної адміністрації Василь Процюк. Глибоку шану та повагу Тарасові Шевченку засвідчили, поклавши квіти до його пам’ятника, й депутати обласної та міської рад, керівники громадських об’єднань, представники духовенства, керівники підприємств, установ та організацій міста й області, громадськість міста.

Шануючи Кобзаря, вклонилися йому до землі за його безсмертне слово, за леліяння рідної мови, за віру, за надію, що над Україною ще зійде світанкова щаслива зоря волі і добробуту, зоря свободи і розквіту.

Але боротьба за вільну і незалежну Україну триває і до нині. Яскравим прикладом незламності духу та сили волі є українська льотчиця Надія Савченко. Будучи пілотом Військово-повітряних Сил України вона боролася за те, щоб захистити свою Україну.

Тепер перед Надією Савченко новий бій – у ролі російської ув’язненої. Увесь світ став на захист полоненої і вимагає її негайного звільнення. Разом з нашими історичними і сучасними героями ми продовжуємо боротьбу за мир, свободу і незалежність нашої країни.
Біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбулась також акція на підтримку Надії Савченко.

У ході урочистого заходу у виконанні муніципального естрадно-духового оркестру під орудою Тараса Безнюка прозвучали Державний Гімн України, музичний твір на вірші Т.Г.Шевченка “Реве та стогне Дніпр широкий…”.

Урочистості продовжаться у дитячій школі мистецтв, де хмельничанам буде представлена концертна програма “Шевченкове слово в віках не старіє”, приурочена до 202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Захід розпочнеться о 14.00.

Нехай в кожному нашому домі лунає і вивчається слово Кобзаря, нехай святе поетове слово об’єднає всіх українців, не залежно від їх поглядів та переконань. Пам’ятаймо його заповіт: бути єдиною, дружньою родиною.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього