У Хмельницькому “майданівці” пікетували МВС та прокуратуру з вимогою припинити політичні репресії (ВІДЕО)Вчора у Хмельницькому активісти та учасники Майдану пікетували управління МВС України у Хмельницькій області та обласну прокуратуру з вимогами припинити політичні репресії та не виконувати злочинні вказівки та накази.Вчора у Хмельницькому активісти та учасники Майдану пікетували управління МВС України у Хмельницькій області та обласну прокуратуру з вимогами припинити політичні репресії та не виконувати злочинні вказівки та накази.

Як повідомляє прес-служба міської організації ВО “Свобода”, кільком активістам Майдану було вручено повістки на допит як свідкам у кримінальному провадження за ч.1. ст.341, ч.1. ст.345, ч.1, ст.295 Кримінального кодексу України щодо нібито захоплення приміщення ОДА, масових заворушень тощо.

Підтримати активістів та висловити свою незгоду із політичними переслідуваннями прийшло кілька сотень хмельничан. Люди вимагали від керівництва обласного МВС не виконувати злочинні накази та не запускати маховик репресій проти учасників акцій протесту у Хмельницькому. Активістам було забезпечено юридичну допомогу.

Внаслідок пікету, допиту свідків проведено не було. Слідчі, які вийшли до громади, спочатку намагалися перенести місце допиту, але громада виступила проти, тоді правоохоронці повідомили, що активісти отримають нові повістки, згідно з чинним законодавством у встановлені терміни і тільки після цього будуть допитані.

Від заступників обласного прокурора, які вийшли до громади, люди вимагали не виконувати злочинні накази, закрити кримінальне провадження та не допустити репресій та взяття заручників. Правоохоронці запевнили, що переслідувань у Хмельницькому не буде.

“Ми наголошуємо, що силовики не повинні виконувати злочинні накази та різні усні вказівки Генпрокуратури та инших органів. Більше того, за виконання свідомо злочинних наказів, відповідно до Конституції України, наступає юридична відповідальність. Кожен з них за виконання злочинних наказів та усних вказівок буде відповідати перед громадою та сумлінням. Хмельницький вже вкотре демонструє єдність та здатність захищати один одного”, – наголосив депутат міської ради від Всеукраїнського об’єднання “Свобода” Олександр Симчишин, якого цитує прес-служба цієї політичної сили.

Як вдалося дізнатися НГП, по справі захоплення приміщення Хмельницької ОДА проходить 10 свідків.

Довідка НГП. 24 січня за фактом захоплення Хмельницької ОДА Хмельницьким міським відділом внутрішніх справ розпочато досудове розслідування за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 341 КК України (захоплення державних або громадських будівель чи споруд).

За матеріалами: “Незалежного громадського порталу”

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього