У Хмельницькому мешканців гуртожитку виселяють з кімнат без поважних причин
Мешканці хмельницького гуртожитку за адресою вул. Зарічанська 14а скаржаться на власника приміщення. Мовляв, той створює перепони для приватизації, а невгодних виселяє з кімнат без поважних причин.

У Хмельницькому мешканців гуртожитку виселяють з кімнат без поважних причин
Мешканці хмельницького гуртожитку за адресою вул. Зарічанська 14а скаржаться на власника приміщення. Мовляв, той створює перепони для приватизації, а невгодних виселяє з кімнат без поважних причин.

Гуртожитком на початку 90-тих розпоряджалися три організації. У 2008-му, після прийняття Верховною Радою відповідних законодавчих нововведень, мешканці вирішили скористатися своїм правом на приватизацію. Тоді і виявилося, що не все так просто. Бо це приміщення у 1996 році вже приватизувало одне з трьох підприємств-розпорядників – ПМК-33. Людям запропонували викупити кімнати. Проте встановлена підприємством вартість житла виявилася занадто високою. Тому мешканці звернулися до суду. Тяганина тривала сім років. «27 січня ми виграємо Хмельницький апеляційний суд, який визнає, що гуртожиток був приватизований ПМК-33 незаконно. А на наступний день дізнаємося про нового власника – ТОВ «ЖЕД ПМК 2015», – кажуть у гуртожитку.

За словами мешканців, очільник товариства Петро Устінов запропонував їм або укласти договір оренди та сплачувати більше як 300 гривень на місяць за проживання у гуртожитку, або викупити кімнати. За стандартне тамтешнє помешкання площею 17 квадратних метрів просив близько 70 тисяч гривень. Деякі мешканці укладати цей договір відмовилися. «Тут жахливі умови. Ми і крани ремонтуємо самі, і проводку. Власник ні за що не відповідає. При цьому за комуналку нам нараховують велетенські суми, наче ми живемо не у гуртожитку, а у презентабельній квартирі. Душ у нас – на першому поверсі. Плитка чорна і облуплена. Гарячої води нема вже декілька років. Там можна знімати фільми жахів».

Більше того, деякі мешканці кажуть: Петро Устінов намагається вигнати всіх ініціаторів судового процесу з гуртожитку. Вони вже отримали постанови суду про виселення.

Водночас власник гуртожитку та директор ТОВ «ЖЕД ПМК 2015» Петро Устінов переконує: постанови про виселення отримали лише ті, хто порушує умови проживання. Зокрема, самовільно захопили ще одну кімнату, зробивши технічні з’єднання між приміщеннями. «А ту постанову Хмельницького апеляційного суду, на яку вони посилаються, у червні 2015 року скасував Вищий спеціалізований суд України».

За його словами, товариство ТОВ «ЖЕД ПМК 2015» з’явилося не з місця та й в обрив, а цілком на законних засадах – власник ПМК-33 створив іншу юридичну особу, а майно перейшло до статутного фонду новоствореної організації. Петра Устінов розповідає: «Чимало тутешніх мешканців або уклали договори оренди, або придбали тут кімнати за помірними цінами. Менше як 50 тисяч гривень за 17 квадратних метрів. До прикладу, весь другий поверх вже викуплений. А умові такі жахливі через те, що існує невизначеність. Ті, хто викупили кімнати, хотіли би створити ОСББ, щоб хазяйнувати по-новому. Але є група людей, які і купувати не хочуть, і за оренду не платять».

Така конфронтація навколо гуртожитку у Хмельницькому не єдина. Зокрема, подібна ситуація склалася з гуртожитками ТОВ «Стіомі-Холдинг», власник якого взагалі зареєстрований у Великобританії – кажуть представники міськвиконкому.

До речі, згідно із нинішніми законодавчими нормами, встановлена чітка заборона приватизації гуртожитків у складі цілісних майнових комплексів. Проте, у середині 90-тих років цього обмеження ще не існувало. Про забезпечення житлових прав мешканців мали б подбати органи місцевого самоврядування. А от чи подбають – це вже інше питання.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього