У Хмельницькому нацгвардійці відзначили другий день народження
Переважна більшість бійців військової частини 3053 Нацгвардії, що базується у Хмельницькому, побували у зоні АТО .У Хмельницькому нацгвардійці відзначили другий день народження
Два роки з народом. Національна гвардія України відзначає другу річницю від моменту створення. Переважна більшість бійців військової частини 3053 Нацгвардії, що базується у Хмельницькому, побували у зоні АТО – зокрема, у Мар’янці, Красногорівці, Маріуполі, Бахмутівці, Слов’янську. Наприклад, командир першого взводу патрульної роти Максим Собчук вперше на Донбас вирушив ще два роки тому. Згадує: тодішня підготовка, озброєння і засоби захисту сильно поступалися нинішнім. «Тепер кожен боєць забезпечений всім необхідним: формою, захисною каскою, бронежилетом, зброєю».

Був оновлений і автопарк. «Ми отримали нові бронетранспортери та армійські вантажівки КрАЗ, які дозволяють перевозити особовий склад під захистом броні», – розповідає командир військової частини 3053 Олексій Мельник. А от про форму нацгвардійці висловлюються не так однозначно. Кажуть: крій та пошиття вдалі, але тканина містить занадто багато синтетики».

Нацгвардійці зізнаються: до участі у бойових діях професійно вони були готові. А от психологічно інколи було важко. «Помітив, що жителі Луганщини до нас ставилися краще, ніж люди з Донецької області. За цей час всяке бувало. Особливо негативно налаштовані проти наших військових тамтешні пенсіонери», – згадує інструктор-гранатометник Олександр Ящук.

Найголовніше, два роки для тутешніх нацгвардійців минули без втрат. А нещодавно військовим-контрактникам ще й зарплату підвищили. Тепер вони отримують щонайменше сім тисяч гривень. Відтак охочих служити у лавах Національної гвардії тільки більшає.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього