У Хмельницькому обговорили зміни до Конституції
З метою сприяння розробці і впровадженню реформ в Україні Фонд Східна Європа за підтримки Відділу демократії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проводить серію інформаційних заходів Програми «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Основна мета діалогу – роз\’яснити суть запропонованих конституційних змін представникам органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства.У Хмельницькому обговорили зміни до Конституції
З метою сприяння розробці і впровадженню реформ в Україні Фонд Східна Європа за підтримки Відділу демократії Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) проводить серію інформаційних заходів Програми «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво». Основна мета діалогу – роз\’яснити суть запропонованих конституційних змін представникам органів державної влади, місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Сьогодні у Хмельницькому участь в обговоренні змін до Конституції взяли перший заступник голови обласної ради Віктор Адамський, заступник голови облдержадміністрації Володимир Кальніченко, голови районих рад та райдержадміністрацій, міські голови, представники громадськості та науковці.
Під час заходу відбулась презентація законопроекту Президента України «Про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади» та Закону України «Про місцеві вибори».

Звертаючись до учасників зібрання Віктор Адамський наголосив на важливості та невідворотності тих реформ, які зараз впроваджує Україна.
«Основним викликом, який постав перед нами, є зміна свідомості, усвідомлення того, що за старими правилами ніхто вже не буде працювати, – зазначив посадовець. – І в цих реформах маємо бути в першу чергу зацікавлені ми самі. Якими мають бути в перспективі ці зміни, ми можемо побачити вже на прикладі тих країн, які пішли за зразком європейської децентралізації, які, об’єднавши громади та зусилля, отримали кошти та нові можливості на місцях та якісний розвиток».

Віктор Романович акцентував увагу на особливій історичній значимості конституційних змін та процесу децентралізації влади в Україні. Він подякував усім співорганізаторам заходу, який сприятиме не лише об’єктивному висвітленню процесів, що відбуваються в державі, а й вирішенню проблемних питань, які виникають на різних етапах реформування органів місцевого самоврядування та передачі їм повноважень, необхідних для створення спроможних та самодостатніх територіальних громад.

Активну участь в обговоренні запропонованих конституційних змін взяли старший консультант Програми РАДА Володимир Крижанівський, головний спеціаліст Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лідія Євтушенко, міський голови Славути Василь Сидор, депутат Хмельницької обласної ради, голова обласного територіального відділення антимонопольного комітету України Віталій Олуйко.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього