У Хмельницькому обмінювалися досвідом з питань цивільного захисту
У Хмельницькому відбувся навчальний візит для працівників органів місцевого самоврядування з питань цивільного захисту. У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з одинадцятьох регіонів України – з міст Вінницької, Тернопільської, Івано-Франківської, Сумської, Житомирської, Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей.

У Хмельницькому обмінювалися досвідом з питань цивільного захисту
У Хмельницькому відбувся навчальний візит для працівників органів місцевого самоврядування з питань цивільного захисту. У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення з одинадцятьох регіонів України – з міст Вінницької, Тернопільської, Івано-Франківської, Сумської, Житомирської, Одеської, Херсонської, Миколаївської, Запорізької, Харківської та Дніпропетровської областей.

Захід організовано в рамках проекту «Ініціатива захисту прав та представлення інтересів місцевого самоврядування в Україні” (ДІАЛОГ), який реалізується спільно з Агентством США з міжнародного розвитку USAID. Учасників заходу привітав заступник міського голови Андрій Капура. У роботі секції також взяв участь виконавчий директор Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Петро Калинюк.

Вітаючи гостей, заступник міського голови Андрій Капура запевнив, що міська влада зацікавлена у таких заходах з обміну досвідом, наголосивши на важливості співпраці, адже в кожному місті є цікаві напрацювання, а також проблеми, які потрібно вирішити, і важливо, щоб кращі практики поширювались і приносили користь громадянам. Андрій Йосипович переказав учасникам заходу вітання від виконуючого обов’язки міського голови Костянтина Чернилевського, депутатського корпусу, побажав плідної роботи, гарних і позитивних вражень від візиту до нашого міста.

З доповіддю про організацію заходів з питань цивільного захисту населення міста Хмельницького перед учасниками зібрання виступив начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення та охорони праці Дмитро Білоус.

Зокрема він зазначив, що для вирішення завдань щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, проведення пошукових, аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт у Хмельницькому створено та діють 10 служб цивільного захисту, комунальна аварійно-рятувальна служба на водних об’єктах, аварійно-рятувальні та аварійно-диспетчерські служби комунальних підприємств і об’єктові формування хімічно-небезпечних та потенційно-небезпечних об’єктів.
altalt

У місті функціонує 12 медичних закладів комунальної власності, об’єднаних в медичну службу цивільного захисту. Розгорнуто 4 стаціонари потужністю 1495 ліжок, які надають допомогу за 30-а профілями, 9 амбулаторно-поліклінічних закладів, 6 з яких – самостійні, потужністю 4170 відвідувань в зміну та денними стаціонарами на 250 ліжок, станцію швидкої медичної допомоги, в якій працює 18 бригад, та санітарно-епідеміологічну станцію.

Аварійні сили укомплектовані необхідною технікою та устаткуванням, забезпечені засобами індивідуального захисту, визначено особовий склад і техніка, які знаходяться на цілодобовому чергуванні, особливо у вихідні та святкові дні.

Відпрацьовані плани реагування при виникненні надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Створено постійнодіючі комісії з питань ТЕБ і НС, евакуаційну комісію. Розроблено та затверджено номенклатуру та обсяги матеріального резерву місцевого рівня для запобігання та ліквідації
надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Закладено матеріальних цінностей до матеріального резерву місцевого рівня, відповідно до номенклатури більше 500 тис. грн. Постійно виділяються кошти на поповнення. Тільки в цьому році виділено 200 тис. грн. Резервний фонд збільшено до 3 млн. грн.

Також Дмитро Білоус повідомив, що на території міста розташовані 2 хімічно-небезпечних об’єкти, які в своєму виробництві використовують СДОР (аміак). Для ліквідації надзвичайних ситуацій на ХНО створені об’єктові формування цивільного захисту. Всі формування ЦЗ та обслуговуючий персонал компресорних цехів забезпечені засобами індивідуального захисту. Евакуація населення, що попадає в прогнозовану зону ураження у разі виникнення надзвичайних ситуацій на ХНО проводиться через збірні евакопункти, які створені на базі навчальних закладів міста.

Для своєчасного оповіщення населення про виникнення надзвичайної ситуації на всіх хімічно-небезпечних об’єктах створені штатні і позаштатні диспетчерські служби та налагоджений прямий телефонний зв’язок з пунктом управління ЦЗ ОДА та відділом управління міським господарством міської ради.

Для технічного забезпечення оповіщення керівного складу і населення при виникненні надзвичайних ситуацій, організації зв’язку в районах їх ліквідації організована спеціалізована служба оповіщення та зв’язку на базі Центру телекомунікаційних послуг Хмельницької філії ВАТ “Укртелеком”, яка функціонує і підтримується в постійній готовності. Управління системою оповіщення здійснюється централізовано від оперативного чергового управління з питань цивільного захисту населення Хмельницької облдержадміністрації.

Територія Хмельницького 100 % охоплена телефонною мережею та проводовим радіомовленням. У місті встановлено 28 АТС та 9 радіотрансляційних вузлів, які забезпечують 63322 споживачів телефонним зв’язком та 21545 проводовим радіомовленням. Всі абоненти телефонної мережі мають доступ до мережі Інтернет, а 9108 являються постійними користувачами. В місті є в наявності ФМ – приймачів – 64635 шт., CD приймачів – 43090 шт., встановлено 99 шт. вуличних гучномовців (на транспортних зупинках – 9 шт., планується встановити – 3 шт.; на речових ринках міста – 90 шт.). 20 електричних сирен С – 40 та 4 блоки керування А – М, до них. До системи централізованого оповіщення підключено 15 електричних сирен.

Оповіщення населення про загрозу або виникнення НС здійснюється по каналах зв’язку за допомогою підсилювачів типу УПВ-5 «Дніпро» та пересувними автомобілями АВІА – А31. Оповіщення і виклик сил постійної готовності проходить через відділ управління міським господарством та управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту і охорони праці міської ради.

Розпочато роботу щодо створення місцевої системи оповіщення. В місті виконуються заходи з інженерного захисту населення і території від надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру.

На об’єктах господарської діяльності розташовані 67 сховищ для укриття найбільш працюючих змін та населення міста з них 9 на балансі комунальних підприємств, з 67 ЗС ІІІ класу 51 сховище на 21605 осіб, ІV класу – 16 сховищ на 3581 осіб. Для нетранспортабельних хворих призначені 3 захисні споруди на 300 ліжок (міська лікарня, міська дитяча лікарня, обласна лікарня). Сховища в основному готові до прийому населення.

Укриття населення територіальної громади міста Хмельницького здійснюється відповідно до Плану цивільного і інженерного захисту міста в 12230 (з них 920 в баготоповерхівках) пристосованих підвальних приміщеннях фонду ЗС ЦЗ з урахуванням приватних будинків, в яких можливо укрити 545851 особу, в сховищах 43499 осіб.

У ході навчального візиту його учасники обговорили проблеми у сфері цивільного захисту та обмінялися досвідом з їх вирішення, ознайомилися з організацією та роботою міської системи оповіщення, яку презентував директор інноваційної компанії “Контракт – передові технології” Василь Вдович.

Гості міста також ознайомилися з роботою консультаційного пункту, що знаходиться у ЖЕКу №1, оглянули місця укриття населення з масовим перебуванням людей на продовольчому ринку “Кооператор” та місця укриття працівників об’єкту життєзабезпечення міста на МКП “Хмельницькводоканал”. Також вони ознайомилися з новозбудованою пожежною частиною та її обладнанням.

Секція працюватиме два дні, друге засідання відбудеться завтра, 29 квітня. Її учасники планують ознайомитися з методикою доведення до населення та працівників підприємств, установ та організацій правил поводження при виникненні надзвичайної ситуації. Цього дня гості міста також відвідають пожежно-технічну виставку та музей Героїв Чорнобиля, ознайомляться з роботою Хмельницької комунальної аварійно-рятувальної служби на водних об’єктах міста та навчально-методичного центру з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Хмельницької області.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього