У Хмельницькому освятили Хачкар, присвячений пам’яті жертв Геноциду вірмен 1915 року
На церемонії були присутні начальник управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірина Трунова, представники Спілки вірмен України та Хмельницької обласної вірменської громади, представники громадськості.У Хмельницькому освятили Хачкар, присвячений пам’яті жертв Геноциду вірмен 1915 року
17 грудня в місті Хмельницькому відбулась церемонія освячення хачкара -пам’ятного хреста-каменю, встановленого в пам\’ять про жахливу трагедію ХХ століття, масовий злочин проти людяності – геноцид мільйонів вірмен Османською імперією.
Освячення хачкара провів Глава української єпархії Вірменської апостольської церкви Єпископ Маркос (Оганесян), повідомляють на сайті облдержадміністрації.
На церемонії були присутні начальник управління культури, національностей, релігій та туризму облдержадміністрації Ірина Трунова, представники Спілки вірмен України та Хмельницької обласної вірменської громади, представники громадськості.
В цьому році виповнилось 100 років з часу великого геноциду вірменського народу. З цієї нагоди Вірменська апостольська церква канонізувала усіх, хто постраждав у ті часи. «Вірменська апостольська церква не називає кількості нових канонізованих колективно святих мучеників, але вірмени вважають, що число жертв геноциду склало півтора мільйона. Це наймасовіша канонізація в історії християнських церков, – зазначив Маркос Оганісян, – до того ж, це була перша канонізація у Вірменській апостольській церкві за останні приблизно чотири століття». Вся Україна підтримала акцію вшанування геноциду вірменського народу. Хачкари присвячені 100-річної річниці Геноциду вірмен встановлено в Миколаєві, Полтаві, Дніпропетровську, Кіровограді, Ужгороді. Пам’ятний знак був виготовлений і доставлений з Вірменії.
Це пам’ятник не лише для нинішнього поклоніння, а для наступних, щоби вони знали, що трагедія ніколи не має повторися. Наші народи у минулому столітті пережили страшні трагедії і тепер ми вшановуємо жертв.
Ми пам’ятаємо, ми прагнемо миру.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього