У Хмельницькому перейменували майже п’ять десятків вулиць


Міські посадовці мусили це зробити до 21 лютого, або виконати закон про декомунізацію. До зазначеної дати – впоралися.

У Хмельницькому перейменували майже п’ять десятків вулиць


Міські посадовці мусили це зробити до 21 лютого, або виконати закон про декомунізацію. До зазначеної дати – впоралися.

Свій підпис під нововведеннями міський голова поставив 15 лютого. Незабаром на багатьох будинках з’являться нові таблички, на яких замість імен комуністичних діячів, майорітимуть імена українських патріотів. Та задоволені перейменуванням не всі. Зокрема, жителі колишньої вулиці Миколи Островського, а нині Ярослава Стецька.

Це – одна із вулиць приватного сектору району Гречани. Поки що на будинкових табличках зазначена вулиця Островського. Незабаром написи доведеться змінити. Міська рада перейменувала вуличку ім’ям Ярослава Стецька. Хто такий – питаємо місцевих.

Про зміну назви люди дізналися випадково – з інтернету. Подумали, що їхні хати тепер стоятимуть на вулиці цього персонажа.

З тим і пішли до міських посадовців. Пан Петро особисто звернувся до топонімічної комісії, але, слухати його не стали, бо рішення вже було прийняте. Тоді опитали місцевих: хто якої назви хоче. Спинилися на Гречанській – такого топоніму у місті досі немає.

Йдемо і ми до секретаря міськради Михайла Кривака. Посадовець каже, 23 члени топонімічної комісії засідали п’ять разів – це майже два місяці. За цей час жителі вулиці у Гречанах до них не зверталися.

Подив викликало і незнання хмельничан.

Як повідомляє телеканал \”Ексклюзив\”, Ярослав Стецько – український політичний та військовий діяч, був першим заступником провідника ОУН-Б Степана Бандери. Саме в його честь і перейменували вулицю у Гречанах. Аби назву по-новому змінити треба чи не півроку.

Натомість хмельничани чекати не хочуть. Якщо до їхніх вимог не дослухаються, вони свій протест продовжать. Тільки цього разу, не звернути на них уваги не вдасться.

Залиште коментар

Також по темі

Радянські панно на багатоповерхівках хмельницька мерія замінить муралами. Замалювати зірки вдасться не всюди

«У Хмельницькому декомунізація відбувалася за тим механізмом, який