У Хмельницькому представлено унікальний альбом «З Української старовини»
Цьогоріч у листопаді на державному рівні в Україні відзначається 160 років з дня народження Дмитра Яворницького (1855-1940), історика, археолога, етнографа, письменника, дослідника історії українського козацтва, Запорізької Січі.У Хмельницькому представлено унікальний альбом «З Української старовини»
Цьогоріч у листопаді на державному рівні в Україні відзначається 160 років з дня народження Дмитра Яворницького (1855-1940), історика, археолога, етнографа, письменника, дослідника історії українського козацтва, Запорізької Січі.

Саме йому було доручено підготувати текст до унікального альбому «З Української старовини», який видрукували в Санкт-Петербурзі у 1900 році.
Нарис Дмитра Яворницького містить неперевершене дослідження історії та побуту Запорізької Січі.

Унікальний альбом «З Української старовини» – ця давня книга про українських козаків, експонується в читальні Народного Дому «Просвіти» міста Хмельницького.

Докладні біографії гетьманів України Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, сотника Івана Гонти, мандрівного філософа Григорія Сковороди доповнять знання всіх охочих про Великих Українців козацької доби. В альбомі є (стор.108) репродукція знаменитої козацької ікони «Покрова».

Експоноване видання – справжня енциклопедія козацького життя, доповнена чудовими ілюстраціями С.Васильківського, М.Самокиша, І.Рєпіна та інших відомих художників.

Альбом «З Української старовини» перевиданий у місті Чернівцях у 2009 році.

Збережено мову оригіналу (з перекладом на сучасну українську мову), а тому читач сам зможе оцінити всю неповторність цього видання.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього