21 жовтня у залі кінотеатру Мультиплекс відбувся допрем\’єрний показ номінованого на «Оскар» українського фільму Олеся Саніна «Поводир»
У Хмельницькому презентували номінований на «Оскар» український фільм «Поводир»У Хмельницькому презентували номінований на «Оскар» український фільм «Поводир»
21 жовтня у залі кінотеатру Мультиплекс відбувся допрем\’єрний показ номінованого на «Оскар» українського фільма Олеся Саніна «Поводир».
Стрічка зібрала повну залу глядачів, які дві години не переводячи подих переживали цю неймовірно чуттеву і сильну картину.

У Хмельницькому презентували номінований на «Оскар» український фільм «Поводир»
Також вперше в Україні відвідали повноцінний кіносеанс і люди з вадами зору. Для них було підготовано спеціальний аудіокоментар, який описував події на екрані та подавався у спеціальні навушники.

Фільм Олеся Саніна «Поводир» – це історія американського хлопчика та українського сліпого музиканта. Кінострічка розповідає про харківський з’їзд кобзарів у 30-х роках, який закінчився розстрілом. Усі факти про це старанно знищили НКВДисти. З роками документація зникла з архівів, а свідки тих подій відійшли в інший світ.

У Хмельницькому стрічку презентував сценарист Олександр Ірванець.
– Для театру я працював багато, а от для кіно довелося вперше. В літінституті нам читали якусь сценарну справу, але це було років 30 тому, але я все пригадав, я трішки заліз в літературу і Олесь мені дуже допоміг. Ми з Олесем переписали його з березня по травень 2012 року. За три місяці ми написали повнометражний сценарій 120-хвилинного фільму.

Дісталася Ірванцю у фільмі й роль, щоправда, невелика. В історичній драмі він зіграв писаря НКВС.

Багато уваги приділено реалістичності образів і деталям з життя кобзарів. Для її відтворення використали традиційні музичні інструменти мандрівних співців і таємну лебійську мову. Картина вражає і з точки зору операторської роботи: красиві панорами, гра світла й тіней, кольорові акценти та висока якість зйомки.

Як відмітив Олександр Ірванець,- \”Фільм історично дуже правдивий, включно до гудзиків, до одягу. Але це не моя заслуга, над цим працювали професіонали. Вони навіть знають коли НКВД-сти заправляли гімнастерку на дві складки, а коли на одну. Натомість я працював над іншим. Текст, який втілено на екрані – це мій текст.\”
Гідним виявився і музичний супровід — фольклорні національні композиції вдало поєдналися із джазовими. Чудово впорались зі своєю роботою й актори, до того ж у стрічці знялися незрячі люди та непрофесійнали, що додало їй ще більшої правдоподібності.

Після перегляду фільму глядачі кілька хвилин стоячи аплодували.

Національна прем\’єра картини відбудеться 12 листопада 2014 року. Прокат запланований з безпрецедентним для національного кіно розмахом – фільм буде показаний в усіх кінотеатрах України.
Це перша в історії українського кінематографу вітчизняна картина, яка виходить у 120 копіях і буде показана фактично в усіх великих містах.

Про фільм:
В основі сюжету фільму – Україна, тридцяті роки. Американський інженер Майкл Шемрок разом із сином приїжджає до Харкова допомагати будувати соціалізм. Тут він закохується в актрису Ольгу Левицьку, на яку давно поклав око червоний комісар. За трагічних обставин американець гине, а його сина рятує від переслідувачів сліпий кобзар. Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їх подорож, повне небезпечних пригод, відбувається на тлі драматичних сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм про любов, вірність, підлість та зраду в кращих традиціях голлівудського кіно. Знято на основі реальних фактів і свідоцтв.
У Хмельницькому презентували номінований на «Оскар» український фільм «Поводир»
У Хмельницькому презентували номінований на «Оскар» український фільм «Поводир»
Головні ролі в картині виконали ДжеффБарелл, Станіслав Боклан, Антон Святослав Грін, Джамала та Олександр Кобзар. В епізодах знялися українські письменники Олександр Ірванець та Сергій Жадан, кобзар Тарас Компаніченко, більш 100 незрячих з усієї України та мандрівні музики київського, харківського і львівського кобзарських цехів. Продюсерами картини виступили Максим Асадчий, Ігор Савиченко і режисер Олесь Санін.

Цікаво, що у фільмі використано трактор Маккорні, який був випущений у перший день роботи Харківського тракторного заводу. Він 50 років простояв на постаменті біля цього заводу. Після фільму трактор був виставлений на аукціон, і зараз його вартість становить 1 млн доларів. Для фінальної сцени, у якій кобзарів везуть у поїзді на смерть, спеціально відбудували 7 кілометрів залізничної дороги.

Залиште коментар

Також по темі

У Шепетівці в ставку здохла риба. Підозрюють цукровий комбінат, який скинув у водойму відходи

У ставку, що розташований неподалік Шепетівського цукрового заводу,