У Хмельницькому провалилася програма з утеплення будинків
Міська програма із утеплення будинків у Хмельницькому не діє.
У Хмельницькому провалилася програма з утеплення будинків
Хмельницька міська програма із відшкодування 50% вартості утеплення будинків не діє так, як на те сподівалися чиновники. Наразі бажаючих спільно комплексно утеплюватися за кошт міської казни небагато, зазначає виконуючий обовязки Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський.
Так само не готові Хмельницькі ОСББ брати кредити для того, щоб зробити комплексне утеплення. Навіть не зважаючи на те, що задекларована державна програма сорокавідсоткового відшкодування витрат на ці цілі. Однією із причин такої млявості є те, що для того, аби утеплитися за міський чи державний кошт необхідно виготовити проект, кошторисну документацію та провести експертизу. Всі ці заходи коштують недешево і в рази здорожчують вартість робіт із утеплення фасадів. Тому утеплюватися напівлегальним способом для тих, хто обєднався в ОСББ, значно дешевше. З іншого боку люди мало довіряють банківським установам та державним програмам і побоюються, що грошей в казні на відшкодування всім може не вистачити, а із банком розбиратися та сплачувати чималі відсотки доведеться тим, хто брав на себе цільовий кредит.
Разом з тим, відсоток комплексного утеплення міг би бути в обласному центрі вищим, якби процедура була простішою, а також до цільової міської програми могли долучитися ті мешканці, які не обєднані в ОСББ.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього