У Хмельницькому пройшли народні гуляння
Відзвітувалися творчо. У Хмельницькому відбувся заключний етап творчого звіту аматорів народного мистецтваУ Хмельницькому пройшли народні гуляння
Відзвітувалися творчо. У Хмельницькому відбувся заключний етап творчого звіту аматорів народного мистецтва.
Народні гуляння у головному театрі області. Подоляни злетілися до обласного центру на щорічний творчий звіт аматорів народного мистецтва. Загалом понад тридцять тисяч краян брали участь у відбіркових етапах та потрапити у фінал пощастило далеко не всім – лише двом тисячам учасників.
На сцені театру імені Михайла Старицького незвичне дійство: замість вистав справжні народні гуляння. Так повертають до життя традиційну українську пісню.
Перед тим, як потрапити на сцену обласного театру колективам довелося показати, що вони цього варті.
Утім більшість колективів привезли до обласного центру виступи на шевченківську тематику – цьогорічний творчий звіт присвячений двохсотріччю від народження генія української нації.

Відзвітувалися і народні майстри Хмельниччини – поруч із концертною залою виставили витвори декоративно-прикладного мистецтва. Ніна Гончарук, знана подільська художниця, вже вишила більше сотні полотен на шевченківську тематику.
А ця Кам’янець-Подільська фортеця вирізьблена у цільному шматку дерева. ЇЇ автор Володимир Журбіцький каже, поки зробиш таку картину, зійде не один мозоль.
Крім вишивки та різьби по дереву, народні умільці нашого краю презентували і вироби з соломи, з дерева, зі шкіри та багато іншого. Щороку найкращі мистецькі твори подолян представляли наш край і на всеукраїнському рівні, однак, через війну на сході, цього річ до столиці хмельницьких шедеврів не повезуть.
Втім, припадати пилом на складах саморобки не будуть, організатори виставки обіцяють показувати витвори народних майстрів у нашій області.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього