У Хмельницькому районі у 2015 році може з’явитися сміттєпереробний завод вартістю 42 млн. євро

Як повідомляє прес-служба райдержадміністрації, 1 листопада у селі Олешин були проведені громадські обговорення, що стосувалися побудови одного із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі.У Хмельницькому районі у 2015 році може з’явитися сміттєпереробний завод вартістю 42 млн. євро

Як повідомляє прес-служба райдержадміністрації, 1 листопада у селі Олешин були проведені громадські обговорення, що стосувалися побудови одного із найсучасніших сміттєпереробних комплексів в Європі.У Хмельницькому районі тепер стане чистіше: там планують збудувати  сміттєпереробний комплекс

Таке бажання виявило товариство з обмеженою відповідальністю «Фрістайл ЛТД». Будівництво планується розпочати навесні 2014 року, яке триватиме зведення заводу один рік. Під час голосування лише п’ятеро жителів проголосували проти такої ініціативи, ще один утримався, а 119 сказали «так».
Як запевнив керівник ТОВ «Фрістайл ЛТД» Петро Крикун, від будівництва сміттєпереробного заводу виграють усі: і місцеві жителі, і сільська рада, і, звісно, що сама компанія. «На інфраструктуру села буде виділено півтора мільйона гривень. Ми на себе беремо зобов’язання і надалі допомагати дитячому садочку, школі, ремонтувати дороги та навіть безкоштовно вивозити сміття.
Також сміттєпереробний комплекс забезпечить 150 робочих місць, і перевагу ми віддаватимемо жителям Олешина, Іванковець та інших населених пунктів, які входять до цієї сільської ради. До того ж, реєструватимемося в Олешині і, відповідно, податки сплачуватимемо сюди», – запевнив П.Крикун. Він також повідомив, що будівництво сміттєпереробного комплексу обійдеться у 42 мільйони євро. Кошти у кредит на двадцять років надасть американська фінансова компанія.
За планом, завод працюватиме за італійськими технологіями. Сміттєпереробні підприємства такого типу є у Венеції, Мілані та Гданську і є закритого типу, тобто в атмосферу чи у землю викидів не буде. Керівництво ТОВ «Фрістайл ЛТД» запевнило, що ніякі хімічні процеси на заводі не відбуватимуться, нічого не спалюватимуть. Сміття буде сортуватися, подрібнюватиься на фракції та відправлятиметься замовнику. У рік планують переробляти 150 тисяч тонн відходів: пластик, дерево, шини, харчові відходи, електроприлади тощо. Завод працюватиме цілодобово у три зміни.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього