У Хмельницькому районі вшанували ратний подвиг партизанів і підпільників
22 вересня на Військовому кладовищі м. Хмельницького велелюдно – тут, як і по всій країні відзначають День партизанської слави.У Хмельницькому районі вшанували ратний подвиг партизанів і підпільників
22 вересня на Військовому кладовищі м. Хмельницького велелюдно – тут, як і по всій країні відзначають День партизанської слави.
Вшанувати партизанів і підпільників, прославити героїзм наших земляків – учасників найбільшої в світі минулої війни, прийшли перший заступник голови обласної адміністрації Василь Процюк, голова обласної ради Іван Гончар, виконуючий обов’язки Хмельницького міського голови Костянтин Чернилевський, ветерани війни, громадськість міста, повідомляють на сайті облдержадміністрації.
Присутні вшанували полеглих народних месників у священній війні, світлу й безсмертну пам’ять про них хвилиною мовчання, поклали квіти скорботи до Братської могили військовослужбовців та партизанів, які загинули захищаючи рідну землю. Адже за звільнення нашої Батьківщини у глибокому ворожому тилу боролися і перемагали тисячі партизанів і підпільників.
Вів боротьбу народ, непереможний і безсмертний, сила якого незламна, бо вона виплекана великою любов\’ю до Вітчизни, світлою мрією про незалежність рідної землі.
Подоляни можуть пишатись тим, що у нас були створені і потужно громили ворога з\’єднання Антона Одухи, Федора Михайлова на Славутччині, Шепетівщині, в Ізяславському районі. Діяли партизанські та підпільні групи на Кам\’янеччині, в Дунаєвецькому, Ярмолинецькому, Білогірському, Теофіпольському районах, у Меджибожі, Чорному Острові, Грицеві.
Окремо варто згадати подвиги Проскурівського підпілля, його керівників і найактивніших учасників – Миколи Храновського, Петра Семенюка, Карла Кошарського, Марії Трембовецької.
Проскурівське підпілля – це не тільки перші листівки з правдою про становище на фронтах, про крах гітлерівців під Москвою і під Сталінградом.
А це насамперед, десятки пущених під укіс ворожих ешелонів з живою силою і технікою, розгромлені німецькі склади з озброєнням і награбованим майном, визволення юнаків і дівчат Поділля від каторжних робіт.
Тож всі Хмельничани сьогодні згадували безприкладні мужність, героїзм, відданість і самопожертву партизанів і підпільників – кращих із кращих синів і дочок старшого покоління.
У Хмельницькому районі вшанували ратний подвиг партизанів і підпільників
В Хмельницькому районі проживає двоє партизанів – Дзюбин Ксенія Махтеївна, жителька села Шпичинці та Якимчук Надія Захарівна, жителька села Захарівці. Щоб поздоровити зі святом до Ксенії Махтеївни завітали заступник голови райдержадміністрації Сергій Янчук, Шпичинецький сільський голова Михайло Рибак, педагоги та учні місцевої школи. Партизанці вручили квіти, матеріальну допомогу, продуктовий набір. Ксенію Махтеївну нагородили Почесною грамотою Хмельницької районної організації ветеранів України за довголітню наполегливу працю, розвиток ветеранського руху, патріотичне виховання молоді та з нагоди Дня партизанської слави. Сергій Янчук подякував за її героїчні вчинки, і побажав міцного здоров’я, довголіття, турботи від дітей та онуків. Школярі привітали партизанку віршами й піснею.
Також з нагоди свята заступник голови райради Тетяна Старук, голова районної організації ветеранів Віктор Підлісний та Захаровецький сільський голова Наталя Мала квітами та іншими подарунками привітали Надію Захарівну Якимчук. Гості подякували Надії Захарівні за проявлену мужність у часи війни та тяжку працю у роки повоєнної відбудови країни.
Отож, героїзм, самовідданість, усвідомлення високого патріотичного обов’язку прибужанок Надії Якимчук та Ксенії Дзюбин є гідним прикладом для наслідування сучасним поколінням українців.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього