Подолянам розповіли про Корпус Миру
БФ «Зміцнення громад» знає відповіді на ці запитання.Подолянам розповіли про Корпус Миру
Як залучити кваліфікованих волонтерів із США до своїх установ та організацій? Що таке Корпус Миру, і як розпочати з ним плідну співпрацю? БФ «Зміцнення громад», як ніхто інший, знає відповіді на ці запитання і радо ділиться ними з громадами.

Для цього 9 вересня у Хмельницькому благодійники провели круглий стіл, присвячений співпраці українських місцевих організацій з волонтерами Корпусу Миру США. Під час заходу вони ділилися власним досвідом співпраці з Корпусом Миру, а також познайомили присутніх із Мареком Томашевскі, волонтером, який уже 9 місяців працює на базі БФ «Зміцнення громад».

– Корпус миру США в Україні було засновано у 1992 році, коли Президент України Леонід Кравчук та Президент США Джордж Буш підписали двосторонню угоду про створення Корпусу миру США в Україні. Відтоді він співпрацював з багатьма прогресивними українськими організаціями і відправляв туди своїх членів. Наприкінці минулого року ми теж подали заявку на співпрацю з американським волонтером, і вже згодом до нашого Фонду приїхав Марек Томашевскі. Знайомтеся! – каже Тетяна Василик, директор БФ «Зміцнення громад».

Марек – американець польського походження, який уже майже 9 місяців живе і працює в Шепетівці.

– Я прибув сюди, аби допомагати розвиватися громадам Хмельниччини. За стільки часу разом із моїми новими друзями – колективом БФ «Зміцнення громад» – ми реалізували не один проект: починаючи зі спільного вивчення і викладання англійської та польської мов, закінчуючи написанням і реалізацією проектів разом із поляками. Моя порада: залучайте волонтерів саме на розвиток Ваших громад: так зможете перейняти необхідний досвід для розкриття потенціалу суспільства і вивчити іноземну мову, – радить Марек Томашевскі, волонтер Корпусу миру США.

У сусідньому Грицеві 3 роки поспіль також перебувала волонтер із Штатів. Вона долучилася до обговорення.

– Спершу я приїхала до Грицева на 3 роки по проекту «Розвиток громад», як і Марек. Зараз я тут уже вдруге. Цього разу – в межах короткострокового проекту «Response», який триватиме півроку і передбачає викладання англійської мови як іноземної, сприяння молодіжному розвитку та розвитку громад і реалізацію програми запобігання ВІЛ/СНІДу, – розповідає Андреа Мейсон.

Зважаючи на запитання і зацікавленість, яку виявляли учасники круглого столу, можна із впевненістю заявляти: діалог був успішним. Дехто навіть всерйоз замислився над залученням до своїх організацій волонтерів-іноземців.

– Про круглий стіл від БФ «Зміцнення громад» я почула дуже вчасно. Ми саме хотіли шукати волонтера для нашої громади, як за кілька днів дізналися, що планується зустріч із волонтерами Корпусу миру США, уявляєте? Ми плануємо запросити фахівця до Агенції місцевого розвитку, аби він допомагав із розвитком нашої громади. Про Корпус миру я чула і раніше, тому на зустріч їхала цілеспрямовано і, знаєте, почула відповіді на всі питання. Мені було важливо зрозуміти, що мотивує цих людей покидати свої домівки і їхати за тисячі кілометрів, аби зробити життя інших трохи ліпшим, – коментує Алла Погонець, директор КП НМР «Агенція місцевого розвитку» міста Нетішин.

Бажаємо успіху всім, хто виявив бажання залучити до своїх організацій волонтерів. Тим паче, тепер ви знаєте, як це зробити!

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього