У Хмельницькому шукали оптимальні шляхи надання пасажирських послуг
Широкий спектр злободенних питань з організації пасажирських перевезень на міських маршрутах загального користування став предметом спільного розгляду представників управління транспорту та зв’язку міської ради і керівників компаній, що надають хмельничанам послуги з пасажирських перевезень,на робочій нараді за участю профільного заступника міського голови Андрія Бондаренка.
У Хмельницькому шукали оптимальні шляхи надання пасажирських послуг
Широкий спектр злободенних питань з організації пасажирських перевезень на міських маршрутах загального користування став предметом спільного розгляду представників управління транспорту та зв’язку міської ради і керівників компаній, що надають хмельничанам послуги з пасажирських перевезень,на робочій нараді за участю профільного заступника міського голови Андрія Бондаренка.

До обговорення тем порядку денного також долучилися запрошені на засідання начальник Хмельницького відділу поліції головного управління національної поліції в Хмельницькій області Валерій Онісьєв, начальник відділу організації дорожнього руху управління ЖКГ Олександр Ковальчук, представники управлінь торгівлі та соціального захисту міської ради.

Спершу приділили увагу організації руху громадського транспорту вулицями обласного центру. Заступник начальника управління транспорту та зв’язку Сергій Шепурев нагадав, що у 2011 році було проведено обстеження маршрутної мережі на основі якого у 2012 році запроваджена нова маршрутна мережа, відповідно укладені договори з перевізниками до 2017 року. Станом на сьогодні на міських автобусних маршрутах працює шість об’єктів, які обслуговує п’ять підприємств. Головно зупинилися на проблемах, які створюють незручності для безперешкодного руху громадського транспорту,зокрема йшлося про зупинки та стоянки приватного транспорту у не відведених місцях, торгівлю продовольчими і непродовольчими товарами, розвантаження товару на зупинках громадського транспорту тощо. Перевізників обурюють факти порушення схеми маршрутів водіями рейсових автобусів міжміських маршрутів, посадки і висадки ними пасажирів на міських зупинках. У цьому зв’язку Валерій Онісьєв пояснив, що коли не має забороняючого дорожнього знаку для зупинки транспорту, то працівник поліції не має підстав для претензій до таких водіїв. «В обласну адміністрацію вже направлено звернення від міської влади стосовно заборони зупинок міжміського транспорту в межах міста. Це проблема порушувалася і на нараді в області, – зауважив Сергій Шепурев. – Зараз розглядається питання про винесення міжміських маршрутів за межі міста, аби розвантажити централі вулиці, передусім Кам’янецьку».

Особливо жваву дискусію викликало обговорення проблеми відшкодування збитків за перевезення пасажирів пільгових категорій громадян. Адже закон передбачає безкоштовний проїзд для пільгових категорій, як і відшкодування коштів за них, а оскільки у державному бюджеті на цей рік субвенції на ці потреби не передбачені, то забезпечення відшкодування за безоплатний проїзд пільгових категорій населення лягає на виконавчі органи місцевого самоврядування. У міському бюджеті на 2016 рік закладено 28 млн. грн. на пільги з послуг зв’язку, інші передбачені законодавством пільги, з них 24 млн. грн. – на компенсацію за пільговий проїзд. Саме визначення оптимального вирішення питання відшкодування, яке б дозволяло здійснювати пільгові перевезення і водночас задовольняло пасажирів та перевізників, було в основі обговорення.

Перевізники переконують, що відсутність компенсації за перевезення пільговиків, негативно впливає як на розвиток підприємств, оновлення рухомого складу, так, зрештою, і на безпеку пасажирських перевезень. Тому кращим варіантом для виходу зі скрутної ситуації вважають надання адресної допомоги пільговим категоріям хмельничан з бюджету міста.

Утім, підрахунки проведенні фахівцями управління транспорту і зв’язку, доводять, що адресна допомога проблему повністю не вирішить, тому пропонують усе детально проаналізувати і обов’язково врахувати думку громадськості.

«На громадські обговорення винесемо всі варіанти: і обмеження в часі проїзду для пільговиків, і видачу їм талонів, і визначення кількості місць для пільговиків у транспортному засобі, і відшкодування також», – підсумував активне і тривале обговорення цього питання заступник міського голови Андрій Бондаренко.

Ще одна дражлива для перевізників тема – повернення до тарифу на проїзд у маршрутних таксі – 3 гривні 50 копійок. Вони стверджують, що надали до управління економіки всі необхідні розрахунки, коефіцієнти та обґрунтування, і вимагають якнайшвидше винести питання тарифу на розгляд виконавчого комітету.

Також в ході засідання порушились питання: виконання умов договору між міською владою і перевізниками, дотримання графіків руху, розміщення МАФів на зупинках громадського транспорту, проведення обстеження пасажиропотоку на міських маршрутах загального користування, оптимізації маршрутної мережі тощо.

Пропозиції, висловлені під час робочої наради, внесені до протоколу, який буде доведений до відома міського голови і направлений всім, дотичним до організації руху громадського транспорту, структурам для відпрацювання алгоритму спільних дій.

На наступну нараду, яка попередньо запланована на найближчу п’ятницю, до обговорення нагальних питань транспортних перевезень у місті планують залучити громадські організації.

Залиште коментар

Також по темі

Перший “двохсотбальник” із ЗНО з Кам’янця-Подільського

Українським центром оцінювання якості освіти оголошено результати зовнішнього