У Хмельницькому свідома молодь проводить профілактичну роботу серед однолітків
В обласному центрі з\’явилось громадське об\’єднання, яке бореться із курінням та розпиттям алкогольних напоїв на вулицях міста. Міліціонери ініціативу підтримуютьВ обласному центрі з\’явилось громадське об\’єднання, яке бореться із курінням та розпиттям алкогольних напоїв на вулицях міста. Міліціонери ініціативу підтримують.
У Хмельницькому свідома молодь проводить профілактичну роботу серед однолітків
Ідея створити об’єднання, яке б слідкувало за недопущенням куріння і вживання спиртних напоїв у громадських місцях, належить трьом друзям — Олександру Білінському, Дмитру Лазарчуку і Дмитрові Щавінському. Вони організовують вечірні рейди по місцях, в яких, зазвичай, збираються компанії аби відпочити і розслабитись за пляшкою алкоголю і палінням.
— Бажання займатись цієї справою з’явилось тоді, коли ми, прогулюючись в центрі міста, побачили картину, коли молода сім’я розпивала алкогольні напої, а мама в цей момент, годуючи маленьку дитину, палила цигарки, — розповідає Олександр Білінський. — Побачене нас дуже шокувало, адже, відразу ми подумали про дитину, якій це шкодить.
Згодом вирішили, чому б не долучати до цієї справи ще людей, — каже інший активіст Дмитро Лазарчук. — Разом ми почали проводити перевірки в різних мікрорайонах Хмельницького. Починали з парків і слідкували за тим, щоб хмельничани не порушували громадський порядок, проводили з ними профілактичні бесіди.
За час створення групи, активісти провели вже 4 рейди по різним мікрорайонах міста — Озерна, Ракове, Південно-Західний.
— На перевірку виходимо біля сьомої години вечора і до 22:00-23:00 години, — каже Дмитро. У вихідні рейди проводимо з 16-ї години.
Як розповідають хлопці, обмежень щодо кількості учасників немає. Якщо є бажаючі, то вони можуть одразу приєднатись до акції.
— Після першого виходу до нас додалось багато хлопців, які виявили бажання брати в цьому участь, — кажуть друзі. — Спочатку нас було восьмеро, згодом людей долучалось все більше. Минулого разу нас зібралось 16 чоловік.
Хлопці кажуть, що на рейди вони йдуть без документів, адже їхня організація є самовільною. Мають лише роздруківку із законами для того, щоб інформувати людей про правопорушення. У Південно-Західному відділі міліції таку ідею активістів підтримали, адже, людей зараз не вистачає. Тому, в наступні рейди хлопці будуть ходити із представниками патрульної служби.
— Окрім цього, завжди стараємось фіксувати на відео все, що відбувається під час перевірок, — кажуть хлопці. — Ми готові до того, що люди можуть реагувати агресивно, буває і таке, що спеціально провокують. Тому, в разі потреби, будемо мати підтвердження. Хоча, як кажуть активісти, про жодні силові методи не йдеться — все буде вирішуватись словами.
Як розповідає начальник Хмельницького міського відділу міліції Василь Птащук, спочатку правоохоронці підходять до порушника, який, до прикладу, курить у громадському місці, і роблять зауваження, але якщо людина не розуміє, то міліціонери таких людей затримують і складають протокол.
— Першого разу — це попередження або штраф у розмірі 17 гривень. Загалом, за місяць таких порушень в одному мікрорайоні може бути 3-5, іншого разу — 10. Тобто, за місяць подібних справ буває 80-100, — пояснює начальник Хмельницького міськвідділу міліції.
Як каже міліціонер, дозвіл хлопцям, які проводять такі рейди, потрібен лише в тому випадку, якщо б вони затримували громадян. В іншому разі вони можуть проводити профілактичні бесіди як активісти і як прості громадяни.
— Будь-яка людина, яка побачить, що хтось палить у громадському місці, може зробити зауваження. — Таку ініціативу я підтримую — каже Василь Птащук. — Те, що хлопці будуть співпрацювати із патрульною службою — хороша ідея

Залиште коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

Також по темі

У Хмельницькому “чорний археолог” через сайт оголошень намагався продати пістолет часів Другої світової війни

Учора в центрі Хмельницького поліцейські затримали 29-річного чоловіка,